overfm.gr | Super League 2 | Παναθηναϊκός Β – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2: Συναρπαστικό παιχνίδι σε κακό αγωνιστικό χώρο

Συναρπαστικό παιχνίδι σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο. Παναθηναϊκός Β και ΑΕ Καραϊσκάκης ήρθαν ισόπαλοι.

Σε ένα χορταστικό παιχνίδι με 4 γκολ, Παναθηναϊκός Β και ΑΕ Καραϊσκάκης ήρθαν ισόπαλοι (2-2) στο γήπεδο του Ασπρόπυργου. Άξιο αναφοράς είναι ότι παρά τον κακό αγωνιστικό χώρο, οι δυο ομάδες προσπάθησαν να παίξουν ωραίο ποδόσφαιρο. Παναθηναϊκός Β – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2: Συναρπαστικό παιχνίδι σε κακό αγωνιστικό χώρο.

Παναθηναϊκός Β – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2: Σκληρό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο

Η ομάδα της Άρτας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και αιφνιδίασε τους «πράσινους». Στο 6’ οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ, με προβολή του Ντοναλντόνι μέσα στη μικρή περιοχή(0-1). Ο Παναθηναϊκός ανέβασε ρυθμό μετά το πρώτο μισάωρο της αναμέτρησης και κατάφερε να ισοφαρίσει στο 35’ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Θεοχάρη. Γενικότερα το πρώτο ημίχρονο είχε πολλά νεύρα με πολλά φάουλ(25). Στο 45’ η ΑΕ Καραϊσκάκης είχε μεγάλη ευκαιρία με φάουλ του Μπεκατώρου, το οποίο απέκρουσε ο Χριστογεώργος και η μπάλα κατεληξε στο δεξί δοκάρι.

Παναθηναϊκός Β – ΑΕ Καραϊσκάκης 2-2: Ανατροπή ο Παναθηναϊκός, ισοφάρισε ο Ρούνεϊ

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερο από άποψη ποιότητας. Στο 65’ ο Παναθηναϊκός ανέτρεψε το σκορ με νέο πέναλντι που κέρδισε και μετουσίωσε σε γκολ ο Σέχου(2-1). Η ομαδα της Άρτας κατάφερε και αντέδρασε τρία λεπτά αργότερα, με εκπληκτικό σουτ εκτός περιοχής του Ρούνεϊ(2-2). Στο 90’ ο Παναθηναϊκός είχε μεγάλη ευκαιρία να πάρει εκ νέου προβάδισμα αλλά η κεφαλιά του Τσιριγώτη πέρασε λίγο έξω, ενώ για την ΑΕ Καραϊσκάκης ο Σταμάτης έκανε το σουτ 93’, αλλά μπλόκαρε ο Χριστογεώργος. Έτσι οι δύο ομάδες πήραν τη πρώτη τους ισοπαλία και έφτασαν στους 4 βαθμούς, μένοντας στη 13η θέση

Παναθηναϊκός Β (Βονόρτας): Χριστογεώργος,Αντωνίου,Ρόμπι(86’ Τσιριγώτης),Μαρτίνης,Βαγιαννίδης,Ηλιάδης,Θεοχάρης,Μαραθωνίτης,Αθανασακόπουλος(86’ Καρβούνης) ,Σαρδέλης(76’ Κούτσιας),Σέχου

Καραϊσκάκης(Τζουκάνοβιτς):Χουάντερσον,Γλυνός,Κλιγγόπουλος,Μπεκατώρος,Τάμπας,Ρουμπανγκούκα(78’ Βαφειάδης) ,Ναζίμ,Ρούνεϊ,Δερμιτζάκης(84’ Κρισμάρεβιτς),Ντοναλντόνι(61’ Γαλεάδης),Σταματής