overfm.gr | Super League 2 | Παναθηναϊκός Β΄- Καλαμάτα 1-2 – Τέσσερα λεπτά αρκούσαν για την ανατροπή

Η Καλαμάτα παρά το γεγονός πως βρισκόταν πίσω στο σκορ έφερε… τούμπα το ματς και επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού Β΄.

Η φοβερή Καλαμάτα επικράτησε 2-1 του Παναθηναϊκού Β΄, στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής της Super League 2 και ξανά μπήκε δυνατά στην μάχη που δίνεται για την πρώτη θέση. Οι «πράσινοι παρά το γεγονός πως προηγήθηκαν νωρίς με γκολ του Τσιριγώτη, ηττήθηκαν, καθώς η Καλαμάτα μέσα σε τέσσερα λεπτά έφερε… τούμπα το ματς. Το «διπλό» της ομάδας της Πελοποννήσου υπέγραψαν οι Τάτος και Λουκίνας, οι οποίοι με τα γκολ τους έφεραν την ομάδα τους στο -4 από τον Λεβαδειακό που έχει δύο ματς περισσότερα.

Το «τριφύλλι» έχασε σπουδαία ευκαιρία να προηγηθεί από το 9ο λεπτό με τον Τσιριγώτη, ο οποίος δεν πτοήθηκε και στο 23΄ με κεφαλιά-ψαράκι άνοιξε το σκορ. Οι γηπεδούχοι δεν μπόρεσαν να χαρούν για πολύ, αφού ο Τάτος ισοφάρισε σε 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ήρθε και η ανατροπή. Ο Θεοχάρης έκανε ένα ολέθριο λάθος και Λουκίνας το εκμεταλλεύτηκε διαμορφώνοντας το τελικό 2-1 από 41ο λεπτό του αγώνα.

Ο Παναθηναϊκός Β΄ έφτασε πολύ κοντά στη ισοφάριση στο 81ο λεπτό, όταν ο Τσιριγώτης με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της Καλαμάτας. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το φινάλε και έτσι η «Μαύρη Θύελλα» πήρε ένα σπουδαίο «διπλό».