overfm.gr | Live Αγώνες | Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

LIVE Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ: Παρακολουθήστε live την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ για την ένατη αγωνιστική της Super League. Τηλεοπτικά από το COSMOTE SPORT 2 HD στις 19:30

Ο Παναθηναϊκός υποδέχεται τον ΠΑΟΚ (7/11, 19:30) στο “Απόστολος Νικολαΐδης” για την 9η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Παρακολουθήστε ζωντανά το ντέρμπι της αγωνιστικής

21:32

Καλό βράδυ σε όλους

21:31

Ευχαριστούμε πολύ που μείνατε στη παρέα μας και απόψε.

Μείνετε συντονισμένοι στον overfm.gr για το τρίτο ημίχρονο της αναμέτρησης

21:30

Τελευταίο σφύριγμα στη Λεωφόρο:

Παναθηναϊκός – ΠΑΟΚ 1-3

21:29

97΄ Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Ο Κούρτιτς με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ κάνει το 1-3 για τον ΠΑΟΚ

21:29

Ο Γιοβάνοβιτς κοίταξε από τον πάγκο την φάση του πέναλτι

21:27

Δείτε την φάση του πέναλτι με το οποίο ο ΠΑΟΚ προηγείται του Παναθηναϊκού με 2-1

21:26

3 λεπτά μένουν ακόμα

21:26

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη να γυρίζει την μπάλα και τον Παλάσιος να μην προλαβαίνει να την σπρώξει στα δίχτυα στο 92ο λεπτό

21:24

Δείτε τις δύο συνεχόμενες επεμβάσεις του Μπρινιόλι

21:22

Επτά τα λεπτά των καθυστερήσεων παίζουμε ήδη το δεύτερο

21:21

89′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Βιγιαφάνιες να κάνει την προβολή και τον Πασχαλάκη να διώχνει σε κόρνερ

21:19

86′ Οι Σφιντέρσκι και Σβαμπ παίρνουν τις θέσεις των Άκπομ και Εσίτι αντίστοιχα

21:18

Δείτε την τεράστια ευκαιρία του Μαουρίσιο πρηγουμένως

21:16

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ο Κούρτιτς κάνει το 2-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι

21:15

Ο Γκράντε δίνει πέναλτι δίνει πέναλτι σε ανατροπή του Μιχαηλίδη από τον Βιγιαφάνιες

21:14

ΠΕΝΑΛΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΣΤΟ 82

21:12

Φωνές των ανθρώπων του ΠΑΟΚ για πέναλτι. Υπήρξε μονομαχία του Βιγιαφάνιες με τον Μιχαηλίδη και έχουμε εξέταση του VAR

Ο Ισπανός πάει να δει την φάση

21:10

79′ Νέα ευκαιρία για τον Ζίβκοβιτς που κάνει το σουτ και τον Μπρινιόλι διώχνει σε κόρνερ

21:09

78′  Τεράστια ευκαιρία του Άκπομ με τετ α τετ και μεγάλη επέμβαση του Μπρινιόλι που κρατάει το 1-1

21:08

78′ Ο Μακέντα παίρνει τη θέση του Καρλίτος

21:07

Δείτε και ένα πανοραμικό πλάνο από την Θύρα 13

21:05

73′ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη να κάνει την σέντρα στον Μαουρίσιο που ανενόχλητος μέσα στην μικρή περιοχή έστειλε με κεφαλιά την μπάλα άουτ

21:03
20:59

70′ Ωραία προσπάθεια του Χατζηγιοβάνη που ωστόσο δεν έκανε το σουτ και δεν υπήρξε ευκαιρία

20:58

Δείτε το υπέροχο γκολ του Μαουρίσιο που κάνει το 1-1 για τον Παναθηναϊκό

20:57

66′ Ο Βιγιαφάνιες παίρνει τη θέση του Ιωαννίδη

20:55

Η ευκαιρία του ΠΑΟΚ προηγουμένως

20:51

Ο Χουάνκαρ βρήκε τον Καρλίτος, αυτός με εξαιρετική προσποίηση βρήκε τον Μαουρίσιο που με πολύ ωραίο σουτ νίκησε τον Πασχαλάκη κάνοντας το 1-1

ΈΚΡΗΞΗ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ

20:50

59′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΌ

Ο Μαουρίσιο με εκπληκτικό συρτό σουτ εκτός περιοχής κάνει το 1-1 για τον Παναθηναϊκό αφήνοντας άγαλμα τον Πασχαλάκη

20:48

58′ Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Χατζηγιοβάνη να παίρνει τη θέση του Βιτάλ και τον Μαουρίσιο αυτή του Αλεξανδρόπουλου

20:47

55΄ Σουτ του Μουργκ, η μπάλα μόλις άουτ

20:46

54′ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Μουργκ να φεύγει στην κόντρα και να κάνει το σουτ, με τον Μπρινιόλι να διώχνει με δυσκολία σε κόρνερ

20:45

53′ Ο Σάρλια προσπάθησε να απειλήσει αλλά η κεφαλιά του ήταν αδύναμη με τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει με άνεση

20:44

53′ Κίτρινη στον Μιχαηλίδη που κράτησε τον Ιωαννίδη

20:43

52′ Μακρινό σουτ του Κούρτιτς με τον Πέρεθ να βάζει την κόντρα και τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει με άνεση

20:43

51′ Ψαλιδάκι του Ροντρίγκο με τον Μπρινιόλι να μπλοκάρει με ευκολία

20:40

50′ Κακή πάσα από τον Μούργκ για τον Μπίσεσβαρ. Χάνεται η ευκαιρία για καλή αντεπίθεση για τον ΠΑΟΚ.

20:36

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης.

20:31

Η φάση που διαμαρτυρήθηκαν οι «πράσινοι» για χέρι του Τέιλορ.

20:30

Η ευκαιρία του Παλάσιος.

20:18

Ημίχρονο στη Λεωφόρο με τον ΠΑΟΚ να προηγείται με 1-0 χάρη σε γκολ του Τσούμπα Άκπομ στο 13ο λεπτό

20:18

47΄ Τρομερή ενέργεια του Μπίσεσβαρ, το σουτ πέρασε άουτ.

20:18

Καλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στις καθυστερήσεις αλλά η κεφαλιά του Βέλεθ πέρασε άουτ

20:17

Κίτρινη στον Τέιλορ και φάουλ σε καλό σημείο για το τριφύλλι.

20:15

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων

20:14

Διαμαρτυρίες για χέρι από τους γηπεδούχους και ο Ισπανός τους λέει να περιμένουν το VAR

Η μπάλα όπως και στην φάση του Παναθηναϊκού φάνηκε να βρίσκει στον ώμο του Τέιλορ και το παιχνίδι συνεχίστηκε κανονικά

20:12

43΄ Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

Ο Χουάνκαρ μετά την πάσα του Βιτάλ να βρίσκει αρχικά «αέρα» απέναντι από τον Πασχαλάκη, να μην μπορεί ούτε με δεύτερη προσπάθεια και τους αμυντικούς του ΠΑΟΚ να διώχνουν σε κόρνερ

20:12

Η μεγάλη διπλή ευκαιρία του Μπίσεσβαρπροηγουμένως

20:10

Φάουλ σε καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό το οποίο όμως περνάει ανεκμετάλλευτο στο 40

20:09

39΄ Τεράστια ευκαιρία του ΠΑΟΚ!

Ο Άκπομ έφυγε τετ α τετ και ο Χουάνκαρ τον έκοψε πριν πλασάρει τον Μπρινιόλι.

Ο Ισπανός του έβαλε εντυπωσιακό στοπ με το δεξί την στιγμή που ο Άγγλος επιθετικός ήταν έτοιμος να κάνει το σουτ

20:07

Μπήκαμε στο τελευταίο δεκάλεπτο του ημιχρόνου παραμένει το 0-1 για τον ΠΑΟΚ

20:04

Εκπληκτική η ατμόσφαιρα στη Λεωφόρο από τους οπαδούς του Παναθηναϊκού

20:03

33΄ Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ! Ο Βιειρϊνια που τραυματίστηκε περνάει εκτός, ο Ροντρίγκο στη θέση του

20:03

Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό στο 32ο λεπτό

Ο Χουάνκαρ έκανε τη σέντρα, με τον Παλάσιος να πιάνει μια αδύναμη κεφαλιά και η ευκαιρία χάθηκε.

20:02

Ο σκόρερ της αναμέτρησης λίγο μετά το γκολ

19:59

Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 28

Ο Τέιλορ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, με τον Βέλεθ να αποκρούει το σουτ του Μπίσεσβαρ δύο φορές.

19:55

Δείτε το γκολ του Άκπομ με το οποίο ο ΠΑΟΚ προηγείται στο ντέρμπι με τον Παναθηναϊκό

19:52

22΄ Σέντρα του Παλάσιος, κεφαλιά του Ιωαννίδη και η μπάλα άουτ.

19:49

Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για μαρκάρισμα στον Ζίβκοβιτς στο 19ο λεπτό

19:47

Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ στο 17ο λεπτό.

Ο Μουργκ έφυγε από τα αριστερά, με τον Βέλεθ να διώχνει πριν ο Άκπομ εκτελέσει τον Μπρινιόλι

19:45

19:44

Ο Βιτάλ κάνει λάθος στο κέντρο, ο Βιεϊρίνια παίρνει τη μπάλα, την δίνει στον Ζίβκοβιτς.

Ο Σέρβος κάνει ωραία προσπάθεια και την σέντρα από πλάγια στον Άκπομ που από κοντά δεν είχε πρόβλημα να κάνει το 1-0 για τους Θεσσαλονικείς

19:43

13′ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ με τον Τσούμπα Άκπομ

19:37

7′ Κάθετη ο Μπίσεσβαρ για Άκμπομ, έβαλε καλά το σώμα ο Βέλεθ και μάζεψε ο Μπρινιόλ

19:36

6′ Πρώτο σουτ στο ντέρμπι με τον Παλάσιος να κάνει το σουτ και τον Πασχαλάκη να μπλοκάρει με άνεση

19:32

Ο Μιχαηλίδης κάνει το λάθος με τον Παναθηναϊκό να κερδίζει κόρνερ το οποίο όμως περνάει ανεκμετάλλευτο

19:31

Ο Ισπανός Κάρλος Ντελ Θέρο Γκράντε θα είναι ο διαιτητής του ντέρμπι και θα έχει βοηθούς τους συμπατριώτες του, Ινίγκο Πριέτο Λόπεθ ντε Θεραΐν και Γκονθάλο Γκαρθία Γκονθάλεθ, ενώ διαιτητής VAR στο ντέρμπι θα είναι ακόμη ένας Ισπανός, ο Χοσέ Λουίς Μουνουέρα Μοντέρο.

19:31

1′ Έναρξη του αγώνα με τον ΠΑΟΚ στη σέντρα

19:28

Οι δύο ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο και όλα είναι έτοιμα για να αρχίσει το ντέρμπι της 9ης αγωνιστικής

19:24

Στα άλλα σημερινά ματς, αρχικά η Λαμία πήρε σπουδαία νίκη επικρατώντας στη Τρίπολη του Αστέρα με 2-1, ενώ στο 48′ ο Άρης προηγείται του Βόλου με 2-1.

Τέλος εκτός από το Παναθηναϊκός-ΠΑΟΚ έχουμε και το Ολυμπιακός-Ιωνικός

19:20

Ο Μαουρίσιο πριν τον αγώνα είχε την ευκαιρία να τα πει με πρώην συμπαίκτες του στον ΠΑΟΚ

19:15

15 λεπτά απομένουν για την έναρξη του ντέρμπι

19:12

Οι εξέδρες στην Λεωφόρο είναι γεμάτες, καθώς έχει ήδη γίνει sold out στα εισιτήρια που επιτρέπεται να βγουν σε κυκλοφορία

19:08

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό είναι οι: Διούδης, Σένκεφελντ, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Μπουζούκης, Βιγιαφάνιες, Μαουρίσιο και Λούντκβιστ.

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ είναι οι: Ζίβκοβιτς, Ροντρίγκο, Μιχάι, Κρέσπο, Τσιγγάρας, Σβαμπ, Καντουρί, Καγκάβα και Σφιντέρσκι.

19:06

19:05

Πάμε να δούμε τις συνθέσεις των δύο ομάδων

19:02

Με τον αγώνα του Παναθηναϊκού με τον ΠΑΟΚ ολοκληρώνεται η 9η αγωνιστική στην Super League Interwetten