Super League 1

Παναιτωλικός – Ατρόμητος Παντελίδης: «Εκμεταλλευτήκαμε το άγχος του Παναιτωλικού» [vid]

O Σάββας Παντελίδης στάθηκε στο άγχος που είχε η ομάδα του Αγρινίου για το θετικό αποτέλεσμα.

08.05.2021 | 22:49

Ο προπονητής του Ατρόμητου,  Σάββας Παντελίδης, μετά τη νίκη της ομάδας του με 3-1 επί του Παναιτωλικού, τόνισε πως τα δύο γρήγορα γκολ που πέτυχε η ο σύλλογος του Περιστερίου ήταν καθοριστικά για την τελική έκβαση του αγώνα.

Αναλυτικά όσα δήλωσε:

Τα δυο γκολ μας βοήθησαν πολύ να παίξουμε πιο απελευθερωμένα. Ο Παναιτωλικός αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά νικήσαμε δίκαια.

Στα παιχνίδια που είμαι προπονητής του Ατρομήτου έχω κάνει αναγκαστικές αλλαγές στους τερματοφύλακες που παίζουν από το δέκατο λεπτό με θλάσεις. Το ίδιο συνέβη και σήμερα. Η σύμπτωση είναι… φοβερή».