overfm.gr | Bundesliga | Παναγία μου μια Κολονία!

Μια Κολονία βγαλμενη από άλλον πλανήτη διέσυρε με σκορ μαμούθ στο «Ραιν Ένεργκι Στάντιον» με 7-1 την Βέρντερ Βρέμης.

Τι Κολονία Θεε μου! Τα πουλάρια δεν έδειξαν κανένα έλεος στην Βέρντερ Βρέμης την οποία και διέσυραν με το εξωπραγματικό 7-1 στο «Ράιν Ένεργκι Στάντιουμ». Με αυτό το αποτέλεσμα οι νικητές ισοβαθμούν στην δέκατη θέση με την Μάιντς ενώ η αντίπαλους τους είναι έναν βαθμό και μια θέση πάνω τους.

Ο χορός των γκολ ξεκίνησε στο 9’όταν οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα και ο Μαινα νίκησε τον Παβλένκα για να γράψει το 1-0. Στο 16′ ο Κάιντς πάσαρε στον Τίγκες και τελείωσε την φάση για το 2-0, και ο πρώτος στο 21′ κρέμασε από την σέντρα τον Παβλένκα για το 3-0. Και με την συμπλήρωση του πρώτου ημιώρου ο Σκίρι έκανε το 4-0. Ο Χουσεΐνμπασιτς στο 36′ έκανε το 5-0 και τρία λεπτάαργότερα οι νεοφώτιστοι μείωσαν με τον Φούλκρουγκ.

Στο 54′, ο Μάινα έκανε τη σέντρα και ο Σκίρι, με ψαλιδάκι έκανε το 6-1, πετυχαίνοντας δεύτερο προσωπικό γκολ. Μέσα σε όλα, η Βέρντερ πέτυχε και αυτογκόλ, αφού ο αρχηγός της, ο Φριντλ, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, για το 7-1 στο 78ο λεπτό.

ΚΟΛΩΝΙΑ: Σβάμπε, Σμιτς, Χούμπερς, Σάμποτ, Χέκτορ, Σκίρι (67′ Λεμπέρλ), Μάρτελ, Μάινα (81′ Ντίελ), Χουσεΐνμπασιτς (59′ Όλεσεν), Κάιντς (59′ Λιούμπισιτς), Τίγκες (59′ Ζέλκε)

ΒΕΡΝΤΕΡ ΒΡΕΜΗΣ: Παβλένκα, Βελίκοβιτς, Σταρκ (60′ Πίπερ), Φριντλ, Βάιζερ, Μπιτενκούρτ (64′ Στάγκε), Γκρος (46′ Σμιντ), Γκρουέβ, Γιουνγκ (86′ Μπουχάναν), Φούλκρουγκ, Ντουκς (46′ Ντίνκσι)