overfm.gr | La Liga | Ούτε τώρα η Έλτσε

Ούτε και την 18η αγωνιστική κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης η Έλτσε καθώς έμεινε στο 1-1 με την Οσασούνα στο «Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο».

Εξακολουθεί να είναι η μοναδική ομάδα χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα η Έλτσε η οποία και την 18η αγωνιστική δεν κατάφερε να γευτεί την χαρά της νίκης και έμεινε στο 1-1 με την Οσασούνα στο «Μανουέλ Μαρτίνεθ Βαλέρο».

Στο 16ο λεπτό το σουτ του Μπούντιμιρ πέρασε μόλις έξω ενώ στο18’ την ίδια εξέλιξη είχε και το πλασέ του Ρόκο . Δυο λεπτά αργότερα ο Μπόρχα έκανε την σέντρα και ο Άβιλα την κεφαλιά για το 0-1. Στο 29’ η κεφαλιά του Μπογέ πέρασε μόλις έξω ενώ στο 50’ την ίδια τύχη είχε και σουτ του Αργεντινού από το ύψος της περιοχής.

Στο 67′ οι γηπεδούχοι βγήκαν στην κόντρα και ο Φιδέλ πάσαρε στον Καρμόνα και με σουτ ισοφάρισε σε 1-1 ενώ λίγο έλειψε να πάρουν και την νίκη αλλά το σουτ του Γκούτι εξουδετερώθηκε από τον Αιτόρ.

ΕΛΤΣΕ: Μπαντία, Ρόκο, Παλάσιος, Μπιγάς, Καρμόνα (87’ Τετέ Μορέντε), Μπλάνκο (68’ Πόνσε), Φιδέλ (68’ Κλερκ), Ομάρ Μασκαρέλ, Γκουμπάου, Μίγια (80’ Ραούλ Γκούτι), Μπογέ (87’ Μαρτί)

ΟΣΑΣΟΥΝΑ: Αιτόρ Φερνάντεθ, Αριδάνε, Νταβίντ Γκαρσία, Μορένο, Μανού Σάντσεθ, Μπράσανατς, Μόι Γκόμεθ (56’ Ορόθ), Μπούντιμιρ (74’ Κίκε Γκαρσία), Ιμπάνιεθ (65’ Μονκαγιόλα), Άβιλα (65’ Ρουμπέν Γκαρσία), Μπάρχα (74’ Αμπντέ)