overfm.gr | Bundesliga | Ουνιόν Βερολίνου-Μπάγερν 1-1: Απροσδόκητη «γκέλα» για τους Βαυαρούς

Ουνιόν Βερολίνου και Μπάγερν αναδείχθηκαν ισόπαλες.

Αναπάντεχη απώλεια βαθμών κόντρα στην Ουνιόν στο Βερολίνο είχε η Μπάγερν, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του γερμανικού πρωταθλήματος. Οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με σκορ 1-1.

Οι Βαυαροί ήταν μέτριοι σε όλο το ματς,  βρέθηκαν νωρίς πίσω στο σκορ και είδαν τον Λούτε να πραγματοποιεί μερικές εξαιρετικές επεμβάσεις στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι, δεν μπόρεσαν να κερδίσουν το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 4ο λεπτό με γκολ του Πρόμελ και οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν με τον Λεβαντόφσκι στο 68’.

Πλέον, η Μπάγερν έχει 24 βαθμούς σε 11 ματς και είναι στην πρώτη θέση σε ισοβαθμία με τη Λειψία, ενώ η Ουνιόν έχει συγκεντρώσει 17 βαθμούς σε 11 αγώνες.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ουνιόν Βερολίνου (Φίσερ): Λούτε, Τρίμελ, Φρίντριχ, Κνόκε, Λενζ, Γκρίσμπεκ(71’ Ράιερσον), Πρόμελ, Μπέκερ, Μπούλτερ(71’ Έντο), Ινγκφάρτσεν(36’ Τεουχέρτ), Αβονίγι

Μπάγερν (Φλικ): Νόιερ, Παβάρ, Μπόατενγκ, Αλάμπα, Ντέιβις, Γκορέτσκα(76’ Τολισό), Μουσιάλα(63’ Σανέ), Γκνάμπρι(88’ Τσούπο Μότινγκ), Μίλερ, Κομάν, Λεβαντόφσκι