overfm.gr | La Liga | Ουέσκα-Μπέτις 0-2: Οι Σεβιγιάνοι «βύθισαν» την Ουέσκα

Η Μπέτις επικράτησε της Ουέσκα.

Τη νίκη με 2-0 στην Ουέσκα επί της τοπικής ομάδας πήρε η Μπέτις, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του ισπανικού πρωταθλήματος. Η ομάδα της Σεβίλλης δυσκολεύτηκε αρκετά, αλλά πήρε το τρίποντο εν τέλει χάρη σε γκολ του Μαντί στο 78’ και του Σανάμπρια στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πλέον, η Μπέτις ανέβηκε στους 23 βαθμούς, ενώ η Ουέσκα έμεινε στους 12 βαθμούς και είναι κολλημένη στην τελευταία θέση της βαθμολογίας. Ο Δημήτρης Σιόβας αγωνίστηκε σε όλο το 90λεπτο με τους γηπεδούχους.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Ουέσκα (Μίτσελ): Φερνάντεθ, Λόπεθ(52’ Γκαρθία), Ινσούα, Σιόβας, Γκαλάν, Ρίκο, Φερέιρο(52’ Πουλίδο), Μοσκέρα, Οντιβέρος, Ραμίρεθ(72’ Γκόμες), Βιθέντε

Μπέτις (Πελεγκρίνι): Μπράβο, Έμερσον, Μαντί, Ρουίθ, Μιράντα, Ακουόκου, Κανάλες, Λαϊνέθ(79’ Χουάνμι), Φεκίρ, Ρουιμπάλ(79’ Ρόδρι), Λορέν(69’ Σανάμπρια)