overfm.gr | Volley League | Όταν βρέθηκε πίσω , σοβαρεύτηκε και κέρδισε ο Ολυμπιακός

Βρισκόμενος πίσω στο σκορ από τον ΟΦΗ, ο Ολυμπιακός έκανε την ανατροπή και επικράτησε με 3-1 στο Ηράκλειο.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο σκορ αλλά ο Ολυμπιακός σοβαρεύτηκε και επικράτησε με 3-1 στο Ηράκλειο για την 8η αγωνιστική της της Volley League Ανδρών. Με την νίκη αυτή οι «ερυθρόλευκοι» βρίσκονται πρώτοι με 7-1 και με 21 βαθμούς σε αντίθεση με τους «Ηρακλειώτες» να είναι στο 1-7 και στην ένατη θέση.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν πολύ δυνατά στο πρώτο σετ έχοντας το προβάδισμα του στην μεγαλύτερη διάρκεια και εν τέλη κατάφεραν να το κερδίσουν με 25-21. Στο ίδιο μοτίβο και στο δεύτερο σετ με τους «Κρητικούς» να προηγούνται με 7-4 , αλλά οι φιλοξενουμενοι σοβαρεύτηκαν και μόλις πέρασαν μπροστά ήταν κυρίαρχοι και ισοφάρισαν με 25-21.

Το τρίτο σετ επιβεβαίωσε την ανωτερότητα των πρωτοπόρων, καθώς ο Ολυμπιακός χωρίς να ιδρώσει το κατέκτησε με 25-13. Με το ίδιο ακριβώς σκορ κατέκτησαν οι «Πειραιώτες» και το τέταρτο σετ επιβεβαώνοντας την κυριαρχια τους.

Τα σετ: 25-21, 21-25, 13-25, 13-25