overfm.gr | Serie A | Όσο ζει ελπίζει η Βερόνα

Σημαντική νίκη στην προσπάθεια που κάνει να ξεφύγει από την επικίνδυνη ζώνη πέτυχε η Βερόνα με 2-0 επί της Λέτσε στο «Μαρκ Αντόνιο Μπεντεγκότι».

Συνεχίζει την προσπάθεια αποφυγής του υποβιβασμού η Βερόνα και κατάφερε να επιβληθεί της Λέτσε με 2-0 στο «Μαρκ’ Αντόνιο Μπεντεγκότι». Οι γηπεδούχοι βρίσκονται στην 18η θέση με 12 βαθμούς, τέσσερις λιγότερους από την 17η Σασσουόλο που αντιμετωπίζει αύριο στο «Μπριάντεο» την Μόντσα.

Στο 34ο λεπτό η πρώτη φάση στο ματς με τον Στρεφέτσα να κάνει το γύρισμα από δεξιά και τον Μπλιν να πλασάρει αλλά ο Μοντιπό απέκρουσε ενώ στο 38’ ο γκολκίπερ της Βερόνα είπε όχι και σε σουτ του Κολόμπο. Δυο λεπτά αργότερα ο Ντόιγκ έκανε την σέντρα και ο Ντεπάολι με κεφαλιά έκανε το 1-0 για τους «Βερονέζους».

Οι οποίοι μάλιστα είχαν και δοκάρι στο 53′ Ίλιτς αλλά το 2-0 έγινε ένα λεπτό αργότερα με πλασέ του Λάζοβιτς. Στο 59′ το σουτ του Ντεπάολι πέρασε λίγο άουτ και από εκεί και πέρα δεν είχαμε κάτι το αξιόλογο.

ΒΕΡΟΝΑ: Μοντιπό, Τσεκερίνι, Νταβίντοβιτς, Ντεπάολι, Χίεν, Λάζοβιτς (69’ Κακάρι), Ίλιτς, Ταμέζ (83’ Τεράτσιανο), Ντόιγκ, Ντζούριτς (83’ Ανρί), Λαζάνια (69’ Καλόν)

ΛΕΤΣΕ: Φαλκόνε, Ουμτιτί (72’ Τούια), Γκάλο (46’ Πετσέλα), Γκεντρί, Μπασκιρότο, Χιούλμαντ, Μπλιν, Γκονθάλεθ (64’ Μαλέ), Στρεφέτσα (82’ Φούλκερλινγκ), Κολόμπο (64’ Μπαντά), Ντι Φραντσέσκο