overfm.gr | Super League 2 | Ολυμπιακός Βόλου – ΠΑΟΚ Β΄ 3-1 – Το ματς κρίθηκε από το πρώτο μέρος

Ο Ολυμπιακός Βόλου εκμεταλλεύτηκε την έδρα του και επικράτησε 3-1 του ΠΑΟΚ Β΄, στο πλαίσιο της εξ αναβολής αγωνιστικής της Super League 2.

Άλλο ένα ανεπιτυχή αποτέλεσμα για τον ΠΑΟΚ Β΄. Οι Θεσσαλονικείς ήταν κατώτεροι των περιστάσεων και ο Ολυμπιακός Βόλου το εκμεταλλεύτηκε, νικώντας τους 3-1, στο πλαίσιο της εξ αναβολής αναμέτρησης της Super League 2.

Οι Βολιώτες μπήκαν με τον καλύτερο τρόπο στο ματς. Μόλις στο 2-0 λεπτό άνοιξαν το σκορ χάρις σε σουτ του Ξυδά που βρήκε το δοκάρι, έπεσε στην πλάτη του Ταλιχμανίδη και από εκεί κατέληξε στα δίχτυα.

Οι παίκτες του Πάμπλο Γκαρσία δεν επηρεάστηκαν από το γρήγορο γκολ και έφεραν το ματς στα ίσα στο 26ο λεπτό.  Συγκεκριμένα ο Γαϊτανίδης εκτέλεσε ένα κόρνερ και ο Παναγιώτου έκανε το 1-1. Οι Θεσσαλονικείς δεν πρόλαβαν να το χαρούν για πολύ. Έξι λεπτά αργότερα ο Ξυδάς πέτυχε το δεύτερό του γκολ στο ματς για το 2-1.

Ο Ολυμπιακός Βόλου δεν έμεινε εκεί. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους «καθάρισαν» το ματς όταν ο Φιλίποβιτς έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά για το τελικό 3-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρξαν ιδιαίτερες συγκινήσεις. Ο ΠΑΟΚ Β΄ πίεσε έκανε δύο καλές φάσεις, αλλά έμεινε εκεί. Δεν μπόρεσε να παραβιάσει την εστία του Ολυμπιακού Βόλου. Έτσι παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα το 3-1.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Ολυμπιακός Βόλου: Ξενοδόχοφ, Γραικός, Στάμου, Φιλίποβιτς, Σκοπελίτης, Μάνγκα (68’ Κόλα), Ξύδας (73’ Μαρκοπουλιώτης), Ντιαμπί (68’ Ντος Σάντος), Κουντουριώτης (73’ Σιαφά), Βερνάρδος, Γκαργκαλατζίδης (54’ Κότος).

ΠΑΟΚ Β’: Ταλιχμανίδης, Κουλιεράκης, Παναγιώτου, Μανωλιούδης (46’ Τάχατος), Τσοπούρογλου, Καλουτσικίδης. Ουεντραόγκο, Γιαξής (35’ Γρόσδης), Σμυρλής (46’ Πανίδης), Γαϊτανίδης (70’ Φασίδης), Γκορντεζιάνι (46’ Τζίμας)