Η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα προηγήθηκε μόλις στο 5′ με σουτ του Μαρίνου, ενώ είχε ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, με τον Ξενοδόχοβ να κάνει καλές αποκρούσεις, όπως και ο Τζολάκης σε σουτ του Βερνάρδου. Στο 32′ μετά από κόρνερ των γηπεδούχων, ο Ολυμπιακός Β’ βγήκε στην αντεπίθεση και με τον Σουρλή έκανε το 0-2. Οι παίκτες του Βασίλη Βούζα απάντησαν αμέσως. Συγκεκριμένα ο Φιλίποβιτς μείωσε σε 2-1 στο 34ο λεπτό με ωραία κεφαλιά

Στο 50′ ο Τζολάκης μπλόκαρε το σουτ του Κουντουριώτη, αλλά στο 60′ ο Βερνάρδος κατάφερε με σουτ μέσα από την περιοχή να ισοφαρίσει σε 2-2. Η απάντηση του Ολυμπιακού Β’ ήταν άμεση, καθώς στο 65′ ο Πινακάς με κοντινό πλασέ έβαλε και πάλι μπροστά στο σκορ την ομάδα του. Στο 75′ ο Ξενοδόχοβ απέκρουσε το σουτ του Μαρίνου και ένα λεπτό αργότερα το σουτ του Κωστή έφυγε εκτός εστίας. Στο 86′ ο Τζολάκης έδιωξε εντυπωσιακά το σουτ του Μανάφοβ και κράτησε τη νίκη για την ομάδα του

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ: Ξενοδόχοβ, Μανάφοβ, Φιλίποβιτς, Στάμου, Παπακώστας, Κόλα (59′ Μάνγκα), Ντος Σάντος, Κότος (82′ Ντιαμπί), Κατσούκης (59′ Ξύδας), Βερνάρδος, Κουντουριώτης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Β’: Τζολάκης, Καρμπόβνικ, Αποστολόπουλος, Καλογερόπουλος, Μπαγκαλιάνης, Ξενιτίδης, Σουρλής, Σαπουντζής (63′ Τσέλιος), Μαρίνος, Κωστή (90′ Ντόι), Πινακάς (82′ Νταμπό)