overfm.gr | Super League 2 | Ολυμπιακός Β’ – Πήρε μεγάλο διπλό κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας

Ο Ολυμπιακός Β’ πήρε ένα πολύ μεγάλο διπλό κόντρα στην Αναγέννηση Καρδίτσας με γκολ του Βασίλη Σουρλή και συνέχισε το σερί.

Με κεκτημένη ταχύτητα ο Ολυμπιακός Β’! Μετά από την νίκη των Πειραιωτών κόντρα στο Απόλλωνα Πόντου, η ομάδα του Αριέλ Ιμπαγάσα πήρε άλλο ένα τρίποντο. Οι «ερυθρόλευκοι» φτάνουν στην Τρίτη συνεχόμενη νίκη του και στα 5 παιχνίδια χωρίς ήττα.

Η ομάδα του Πειραιά πήρε ένα πολύ σπουδαίο αποτέλεσμα στην Καρδίτσα, καθώς νίκησε την Αναγέννηση 1-0. Το παιχνίδι ήταν στα πλαίσια της εξ αναβολής 27ης αγωνιστικής. Το τρίποντο χάρισε στην ομάδα του με ένα πολύ όμορφο γκολ του ο Βασίλης Σουρλής στα τελευταία λεπτά.

Μετά από αυτή την νίκη ο Ολυμπιακός Β’ βρίσκεται στην 6η θέση της βαθμολογίας μόλις 2 πόντους πίσω από την Αναγέννηση.

Η πρώτη καλή ευκαιρία από πλευράς Ολυμπιακού ήρθε στο 38’ μετά από μια καλή σέντρα του Μαρίνου. Ο Αποστολόπουλος έκανε την κεφαλιά από ευνοϊκή θέση όμως αστόχησε.

Η μεγαλύτερη φάση του αγώνα ήρθε στο 44ο λεπτό όταν ο Νταμπό πήρε την μπάλα από τα πλάγια μπήκε στην περιοχή, όμως δεν κατάφερε να κερδίσει τον Θεολόγη.

Οι «ερυθρόλευκοι» μπήκαν πολύ δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Ντάμπο για άλλη μια φορά βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση από τα πλάγια όμως το πλασέ του για άλλη μια φορά δεν ήταν καλό.

Το παιχνίδι άρχισε να σβήνει με την κούραση όλο και να μεγαλώνει. Όμως η ποιότητα του Σουρλή μίλησε και έδωσε το τρίποντο στην ομάδα του. Στο 78ο λεπτό ο Κίτσος έκανε εξαιρετική πάσα στον Σουρλή ο οποίος πλάσαρε ιδανικά και έγραψε το τελικό 1-0.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube, στο TikTok.