overfm.gr | Εθνικές Ομάδες | Ολυμπιακός: Με τους δύο Χουάνγκ των «ερυθρόλευκων» στην ισοπαλία κόντρα στην Κόστα Ρίκα

Ισόπαλες με 2-2 αναδείχτηκαν η Νότια Κορέα των Χουανγκ Ινμπεομ και Χουάνγκ Ουί Τζο και η Κόστα Ρίκα σε φιλική αναμέτρηση.

Η φιλική ισοπαλία ανάμεσα στην Νότια Κορέα και την Κόστα Ρίκα επιφύλασσε αρκετά γκολ και πολλές συγκινήσεις. Σημαντικό είναι να αναφέρουμε πως στον συγκεκριμένο αγώνα αγωνίστηκαν κανονικά οι δύο Νοτιοκορεάτες ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού, Χουάνγκ Ουί Τζο και Χουάνγκ Ινμπεόμ.

Η Νότια Κορέα άνοιξε το σκορ στο 28ο λεπτό με τον Χι Τσαν Χουάνγκ έπειτα από ασίστ του Γιουν. Η ισοφάριση για τους Κοσταρικανούς ήρθε στο 41ο λεπτό με γκολ του Μπενέτ, έπειτα από ασίστ του Τόρες.

Οι Κοσταρικανοί έφτασαν στην ολική ανατροπή στο 64ο λεπτό με τον Μπενέτ να σκοράρει για δεύτερη φορά στην αναμέτρηση. Οι Νοτιοκορεάτες έφτασαν στην ισοφάριση και έγραψαν το τελικό 2-2 με γκολ του Σον στο 86ο λεπτό.

Ο Ινμπεόμ Χουάνγκ αγωνίστηκε ολόκληρο το 90λεπτό, ενώ ο άλλος Χουάνγκ των Πειραιωτών, ο Ουί Τζο ξεκίνησε στο βασικό σχήμα αλλά βγήκε ως αλλαγή στο 78ο λεπτό.