overfm.gr | Europa League | Ολυμπιακός – Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Οι τεράστιες ευκαιρίες των Μασούρα και Καμαρά [vids]

Ολυμπιακός – Άιντραχτ Φρανκφούρτης: Οι δύο απίθανες ευκαιρίες των Πειραιωτών να πάρουν και πάλι… κεφάλι στο σκορ απέναντι στους «αετούς».

Δύο τεράστιες ευκαιρίες να κάνει το 2-1 είχε ο Ολυμπιακός στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου απέναντι στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Αρχικά, ο Γιώργος Μασούρας στο 36’ βρέθηκε απέναντι στον Τραπ, έπειτα από φανταστική κάθετη πάσα του Ελ Αραμπί. Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός πλάσαρε, ωστόσο, ο τερματοφύλακας της Άιντραχτ απέκρουσε με την άκρη του ποδιού του, αποσοβώντας τον κίνδυνο για την ομάδα του.

Στο 40’ ήταν σειρά του Μαντί Καμαρά να απειλήσει τον Τραπ, με τον μέσο των Πειραιωτών να πιάνει δυνατό σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή της Άιντραχτ, το οποίο απέκρουσε και πάλι με δυσκολία ο πορτιέρο των «αετών».

Αδικεί σίγουρα το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου τον Ολυμπιακό, ο οποίος είχε πολύ μεγάλες ευκαιρίες να πετύχει και 2ο τέρμα στο πρώτο μέρος και να μπει με διαφορετική ψυχολογία στην επανάληψη της αναμέτρησης.