overfm.gr | Europa League | Ολυμπιακός – Άιντραχτ Φρανκφούρτης LIVE: Παρακολουθήστε ζωντανά τον αγώνα στο overfm.gr

Παρακολουθήστε live στις 19:45 την εξέλιξη της αναμέτρησης Ολυμπιακός – Άιντραχτ Φρανκφούρτης για την 4η αγωνιστική του Europa League. Τηλεοπτικά Cosmote Sport3.

Ώρα ενός ακόμη τελικού στο Europa League για τον Ολυμπιακό! Οι «ερυθρόλευκοι» υποδέχονται στο «Γ. Καραϊσκάκης» την Άιντραχτ Φρανκφούρτης σε ένα πολύ δύσκολο και κρίσιμο αγώνα για την 4η αγωνιστική της διοργάνωσης. Live στο overfm.gr στις 19:45.

Οι Πειραιώτες είναι αποφασισμένοι να τα δώσουν όλα και να πάρουν τη νίκη, επιστρέφοντας με αυτό τον τρόπο στην κορυφή του ομίλου. Κάτι το οποίο αν καταφέρουν θα βρεθούν πολύ κοντά στην πρόκριση στην επόμενη φάση του Europa League.

Ο Ολυμπιακός δεν είχε παρουσιαστεί όπως θα έπρεπε στην Γερμανία πριν από δύο βδομάδες, γνωρίζοντας την ήττα με 3-1. Απόψε (04/11), λοιπόν, άπαντες στις τάξεις των Πειραιωτών είναι πανέτοιμοι για τη ρεβάνς και με τη βοήθεια του κόσμου τους να φτάσουν στο πολυπόθητο τρίποντο.

21:43

Μείνετε συντονισμένοι στο overfm.gr για το ρεπορτάζ του αγώνα, αλλά και για τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών. Καλό σας βράδυ!

21:40

Μένει στους 6 βαθμούς ο Ολυμπιακός, ενώ η Άιντραχτ ξέφυγε φτάνοντας τους 10 βαθμούς.

21:39

Ο Ολυμπιακός γνώρισε μία άδικη ήττα με 2-1 από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

21:37

Τέλος στο ματς…

21:36

Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά, όμως η κεφαλιά του Τικίνιο πέρασε άουτ.

21:35

90+4′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό.

21:34

90+2 Στο ξεκίνημα της φάσης, η Άιντραχτ κλέβει την μπάλα με υποψία φάουλ πάνω στον Λαλά.

21:33

Ο Χάουγκε νίκησε από κοντά τον Βάτσλικ, έπειτα από ασίστ του Λίντστρομ, «γράφοντας» το 2-1 υπέρ της Άιντραχτ.

21:32

90+1 Γκολ για την Άιντραχτ.

21:32

90′ 5 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

21:30

90′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Κούντε στη θέση του Μαντί Καμαρά.

21:29

88′ Διακοπή στο ματς. Καμαρά και Τσάντλερ βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο, έπειτα από μεταξύ τους μονομαχία. Ζητάει τράβηγμα στην ίδια φάση ο Παπασταθόπουλος.

21:29

Πέρασε χωρίς αποτέλεσμα και αυτή η στημένη μπάλα για τον Ολυμπιακό.

21:28

87′ Κόρνερ για τον Ολυμπιακό. Ο Καμαρά έκανε τη σέντρα, ο Τικίνιο έπιασε το σουτ, το οποίο κόντραρε και κατέληξε σε κόρνερ.

21:27

86′ Τελευταίο 5λεπτο χωρίς τις καθυστερήσεις. Πάντα στο 1-1 το ματς.

21:24

82′ Αλλαγή και για την Άιντραχτ. Μέσα ο Ιλσάνκερ, έξω ο Σο.

21:23

82′ Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Εκτός Μασούρας και Ελ Αραμπί, μέσα Ρόνι Λόπες και Τικίνιο.

21:23

82′ Ωραία συνεργασία από τα αριστερά για τον Ολυμπιακό, όμως η σέντρα του Ρέαμπτσιουκ περνάει άουτ.

21:21

Ετοιμάζονται Τικίνιο και Ρόνι Λόπες να περάσουν εντός αγωνιστικού χώρου.

21:20

Η αντίδραση του προπονητή της Άιντραχτ και η κίτρινη κάρτα.

21:19

78′ Νέα διπλή αλλαγή για την Άιντραχτ. Έξω οι Μπορέ και Γιάκιτς, μέσα ο Ρόντε και ο Χάουγκε.

21:15

74′ Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Βαλμπουενά εκτέλεσε το φάουλ, όμως η κεφαλιά του Ελ Αραμπί κατέληξε στην αγκαλιά του Τραπ.

21:12

71′ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Μέσα ο Βαλμπουενά, εκτός ο Ονιεκούρου.

21:10

69′ Μεγάλη απόκρουση από τον Βάτσλικ, έπειτα από δυνατό σουτ του Λίντστρομ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.

21:09

68′ Κίτρινη κάρτα για τον προπονητή της Άιντραχτ, Γκλάσνερ, καθώς κλώτσησε την μπάλα.

21:09

Η τεράστια ευκαιρία του Ονιεκούρου.

21:08

67′ Μαρκάρισμα στον Ονιεκούρου μέσα στη μεγάλη περιοχή της Άιντραχτ… Αφήνει το ματς να συνεχιστεί ο ρέφερι.

21:07

Περνάει χωρίς κίνδυνο και αυτή η φάση για την άμυνα του Ολυμπιακού.

21:06

65′ Κόρνερ για την Άιντραχτ, παραχωρεί ο Ρέαμπτσιουκ.

21:05

64′ Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι.

21:04

62′ Διακοπή στο ματς, καθώς βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο ο Τσάντλερ.

21:04

62′ Έχει πέσει και πάλι ο ρυθμός του αγώνα…

21:01

60′ Σέντρα του Ρέαμπτσιουκ από αριστερά, απομακρύνουν οι αμυντικοί της Άιντραχτ.

20:58

58′ Διπλή αλλαγή για την Άιντραχτ. Μέσα οι Τουρέ και Λίντσρομ, εκτός οι Μπαρκόκ και Λάμερς.

20:58

57′ Τεράστια ευκαιρία από τον Ονιεκούρου. Ο εξτρέμ του Ολυμπιακού βρέθηκε απέναντι στον Τραπ, έπειτα από ασίστ του Ελ Αραμπί, όμως το σουτ του πέρασε άουτ.

20:57

56′ Ρόνι Λόπες, Βαλμπουενά και Κούντε προθερμαίνονται για τον Ολυμπιακό.

20:53

52′ Οι διαιτητές του αγώνα φέρονται να ζήτησαν συγγνώμη από τους ανθρώπους του Ολυμπιακού στην ανάπαυλα, καθώς για περίπου 20 λεπτά στο πρώτο μέρος είχε χαλάσει το VAR. Με αποτέλεσμα να μην δοθεί κόκκινη κάρτα στον Μπάρκοκ.

20:53

52′ Εκτέλεσε ο Μασούρας, απομάκρυναν οι αμυντικοί της Άιντραχτ.

20:52

51′ Κερδίζει φάουλ σε καλό σημείο για σέντρα ο Ονιεκούρου.

20:51

50′ Έχει μπει καλύτερα στο 2ο μέρος η Άιντραχτ, χωρίς να έχει γίνει ωστόσο ιδιαίτερα απειλητική.

20:48

47′ Μπλοκάρει εύκολα ο Βάτσλικ.

20:47

47′ Κόρνερ για την Άιντραχτ, έπειτα από διώξιμο του Μπα.

20:46

46′ Ξεκίνησε το 2ο ημίχρονο της αναμέτρησης.

20:37

Η μεγάλη ευκαιρία του Καμαρά και το «όχι» του Τραπ…

20:36

Το μαρκάρισμα του Μπάρκοκ στον Ρέαμπτσιουκ, για το οποίο ζήτησαν την κόκκινη κάρτα οι άνθρωποι του Ολυμπιακού.

20:35

Η τεράστια ευκαιρία του Μασούρα.

20:34

Πολύ καλύτερος ο Ολυμπιακός σε σχέση με το ματς πριν από δύο εβδομάδες στην Γερμανία. Ενώ την ίδια ώρα η Άιντραχτ στο πρώτο μέρος δεν φάνηκε απειλητική, εκτός από το γκολ που σημείωσε.

20:33

Οι «ερυθρόλευκοι» είχαν πολύ μεγάλες ευκαιρίες να πετύχουν και 2ο γκολ, με τους Καμαρά και Μασούρα, ωστόσο, ο Τραπ κράτησε το 1-1 στο φινάλε του πρώτου μέρους.

20:32

Ο Ολυμπιακός είχε τον έλεγχο του μεγαλύτερου μέρους του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο, έχει μείνει στο 1-1 κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης.

Ο Ελ Αραμπί έκανε το 1-0 στο 12′, με τον Κάμαντα στο 17′ να διαμορφώνει το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

20:31

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο…

20:30

45′ 1 λεπτό ο έξτρα χρόνος του πρώτου ημιχρόνου.

20:28

44′ Έριξε τον ρυθμό του αγώνα η Άιντραχτ…

20:25

40′ Έχει ανεβάσει την απόδοσή του τα τελευταία λεπτά ο Ολυμπιακός, ξεσηκώνοντας και τον κόσμο του.

20:24

39′ Νέα τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ρέαμπτσιουκ βρήκε τον Μαντί Καμαρά μέσα στη μεγάλη περιοχή, όμως το δυνατό σουτ του απέκρουσε δύσκολα ο Τραπ.

20:22

37′ Πέρασε ανεκμεταλλεύτη αυτή η στημένη φάση για τους Πειραιώτες.

20:21

36′ Απίθανη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Ο Ελ Αραμπί έβγαλε τετ α τετ τον Μασούρα, ωστόσο, ο Τραπ με την άκρη του παπουτσιού του μπόρεσε να στείλει την μπάλα σε κόρνερ.

20:20

35′ Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό. Ο Ρέαμπτσιουκ έκανε τη σέντρα, όμως η κεφαλιά του Μ. Καμαρά πέρασε αρκετά δίπλα από την εστία του Τραπ.

20:19

34′ Συνεχίζονται οι διαμαρτυρίες από τον πάγκο του Ολυμπιακού, τονίζοντας πως έπρεπε να δοθεί κόκκινη κάρτα στον Μπαρκόκ για το μαρκάρισμα στον Ρέαμπτσιουκ.

20:17

33′ Συνεχίζεται το παιχνίδι, κουτσαίνει ο Ρέαμπτσιουκ.

20:16

Διαμαρτυρίες από τους παίκτες και τον πάγκο του Ολυμπιακού, καθώς δόθηκε μόνο κίτρινη κάρτα στον Μπαρκόκ.

20:15

31′ Στον αγωνιστικό χώρο ο Ρέαμπτσιουκ, έπειτα από ένα δυνατό μαρκάρισμα του Μπαρκόκ.

20:15

Συμπληρώθηκε το πρώτο μισάωρο του αγώνα. Ισορροπημένο ματς, χωρίς φάσεις, πέρα των δύο γκολ που έχουν διαμορφώσει το 1-1 μέχρι στιγμής.

20:13

28′ Σουτ του Αγκιμπού, μπλοκάρει εύκολα ο Τραπ.

20:13

Ο πανηγυρισμός του Ελ Αραμπί!

20:12

Το γκολ της ισοφάρισης για την Άιντραχτ…

20:10

25′ Παρατηρήσεις στον Καμαρά για μαρκάρισμα στον Γιάκιτς.

20:05

Πάτησε επικίνδυνα περιοχή ο Μασούρας αλλά το γύρισμα του κατέληξε κόρνερ.

20:03

Ο Κάμαντα βγήκε στην πλάτη της άμυνας και πίσω από τον Μπα πρόλαβε την έξοδο του Βάτσλικ και με εξαιρετικό τελείωμα έκανε το 1-1 για τους αετούς!

Υπέροχη κάθετη πάσα του Μπορέ στον Καμάντα που εκτέλεσε έυστοχα

20:01

ΓΚΟΛ για την Άιντραχτ με τον Καμάντα να απαντά άμεσα στο γκολ του Ελ Αραμπί στο 17ο λεπτό.

19:59

Ο Γιουσέφ Ελ Αραμπί έγραψε ιστορία φτάνοντας τα 16 γκολ στην Ευρώπη με τον Ολυμπιακό και έγινε ο πρώτος σκόρερ της ομάδας!

19:57

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ!!

Ολυμπιακος – Άιντραχτ Φρανκφούρτης 1-0

Ο Ονιεκούρου πήρε την υπέροχη πάσα του Αγκιμπού Καμαρά, σέρβιρε στον Ελ Αραμπί ο οποίος εκτέλεσε τον Τραπ στο 12ο λεπτό για να δώσει προβάδισμα στους ερυθρόλευκους

19:55

Η εντυπωσιακή ατμόσφαιρα στο γήπεδο Καραϊσκάκη

19:53

Δείτε φωτογραφίες από το εντυπωσιακό κορεό των φίλων του Ολυμπιακού…

19:52

8′ Απομακρύνει με τις γροθιές ο Βάτσλικ.

19:52

7′ Κόρνερ για την Άιντραχτ παραχωρεί ο Μπα.

19:51

5′ Ο Σωκράτης κλέβει την μπάλα από τον Γιάκιτς, με τον Έλληνα αμυντικό να κερδίζει και το φάουλ.

19:47

1′ Σέντρα από τον Καμαρά από δεξιά, απομακρύνουν οι φιλοξενούμενοι.

19:45

1′ Ξεκίνησε ο αγώνας…

19:43

Αυτό είναι το 50ο ματς στην Ευρώπη για τον Πέδρο Μαρτίνς, επιθυμώντας να το συνδυάσει με μία ακόμη μεγάλη νίκη του Ολυμπιακού.

19:42

Απίθανο το κορεό των Πειραιωτών!

19:41

Αντίστροφα για τη σέντρα του αγώνα.

19:40

Στον πάγκο του Ολυμπιακού κάθονται οι Καραργύρης, Τζολάκης, Μπουχαλάκης, Κούντε, Ρόνι Λόπες, Ανδρούτσος, Βρουσάι, Βαλμπουενά, Τικίνιο, Παπαδόπουλος, Σουρλής.

19:40

Στον πάγκο της Άιντραχτ κάθονται οι Ραμάι, Ιλσάνκερ, Χιντερέγκερ, Ρόντε, Τουρέ, Χάουγκε, Ντα Κόστα, Λίντστρομ.

19:38

Οι φίλοι του Ολυμπιακού έχουν δημιουργήσει τρομερή ατμόσφαιρα στο «Γ. Καραϊσκάκης», ενώ ετοιμάζονται να αφήσουν άφωνη… ξανά όλη την Ευρώπη με ένα εντυπωσιακό κορεό.

19:37

Η προθέρμανση των Πειραιωτών…

19:36

Μεγάλο ματς για τον Ελ Αραμπί, ο οποίος έχει την ευκαιρία να γράψει ιστορία, καθώς χρειάζεται μόλις 1 γκολ για να γίνει ο κορυφαίος σκόρερ του Ολυμπιακού στην Ευρώπη.

19:33

Από την πλευρά της η Άιντραχτ θα ξεκινήσει με τους: Τραπ, Τούτα, Χασέμπε, Εντικά, Τσάντλερ, Σο, Γιάκιτς, Μπάρκοκ, Καμάντα, Μπορέ, Λάμερς.

19:33

Ο Πέδρο Μαρτίνς δεν προχώρησε σε εκπλήξεις στο βασικό σχήμα της ομάδας, ξεκινώντας με τους Βατσλίκ, Λαλά, Σωκράτη, Μπα, Ρέαμπτσιουκ, Μαντί Καμαρά, Εμβιλά, Αγκιμπού Καμαρά, Μασούρα, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί.

19:32

Ο Ολυμπιακός θέλει τη νίκη για να επιστρέψει στην κορυφή του ομίλου, αφήνοντας ξανά πίσω του τους «αετούς».

19:30

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε τον μεγάλο αγώνα του Ολυμπιακού κόντρα στην Άιντραχτ Φρανκφούρτης (04/11, 19:45) για την 4η αγωνιστική του Europa League.