overfm.gr | Super League 1 | ΟΦΗ – Παναθηναϊκός – Το buzzer-beater του Τσιλιανίδη [vid]

Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης με μια εντυπωσιακή κεφαλιά στο 90+5 των καθυστερήσεων έδωσε τη νίκη στον ΟΦΗ ενάντια στον Παναθηναϊκό.

Ο ΟΦΗ με buzzer-beater στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ενάντια στον Παναθηναϊκό πήρε τη νίκη και τους τρεις βαθμούς σε ένα παιχνίδι άκρως εντυπωσιακό. Ο Κοσμάς Τσιλιανίδης αξιοποίησε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την εκπληκτική σέντρα του Ντε Γκουζμάν αφού με μια διαγώνια κίνηση έπιασε στον ύπνο την αντίπαλη άμυνα στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα του Μπρινιόλι με άπιαστη κεφαλιά.

Με αυτό τον τρόπο ο ΟΦΗ έκανε το 3-2 και πήρε ένα τρομερό τρίποντο σε ένα παιχνίδι στο οποίο μέχρι το 84ο λεπτό η ομάδα του Νίκου Νιόπλια βρισκόταν πίσω στο σκορ! Κάπως έτσι οι Κρητικοί έφτασαν στους 29 βαθμούς μόλις ένα βαθμό λιγότερο από τον Παναθηναϊκό και έβαλαν όπως είναι λογικό πλώρη για την είσοδο τους στα play-off.