overfm.gr | Super League 1 | ΟΦΗ – Αστέρας Τρίπολης 1-0: Στον τελικό του τουρνουά ο ΟΦΗ, με πέναλτι του Μπουζούκη

Ο ΟΦΗ, επικράτησε του Αστέρα Τρίπολης στο Πανθεσσαλικό Στάδιο με σκορ 1-0 και πήρε το εισιτήριο για τον τελικό του τουρνουά που διοργανώνει ο Βόλος.

Ο ΟΦΗ ξεπέρασε το εμπόδιο του Αστέρα Τρίπολης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουζούκη από 19ο λεπτό.

Ο τελικός του τουρνουά είναι προγραμματισμένος για την Τρίτη 9/8 στις 21:00. Εκεί ο ΟΦΗ, θα αντιμετωπίσει τον νικητή του Βόλος – Αστέρας Τρίπολης.

Ο Αστέρας ήταν η ομάδα που μπήκε καλύτερα στο αγωνιστικό χώρο με την έναρξη του παιχνιδιού. Μάλιστα οι Αρκάδες είχαν ευκαιρίες στο πρώτο δεκάλεπτο με τον Άλβαρες, Γκαρντάφσκι και Καστάνιο. Ο ΟΦΗ στην συνέχεια του αγώνα προσπάθησε να ισορροπήσει το παιχνίδι και στο 19ο λεπτό με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μπουζούκη. Στην συνέχει και μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου το παιχνίδι είχε αρκετές ευκαιρίες, ενώ στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε. Μέχρι το τέλος του αγώνα το σκορ δεν άλλαξε και ο ΟΦΗ, πήρε το εισιτήριο για τον τελικό.