overfm.gr | Super League 2 | ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα 0-0: «Λευκή» ισοπαλία στην Κρήτη

ΟΦ Ιεράπετρας – Τρίκαλα 0-0: Ένας βαθμός για την κάθε ομάδα, αλλά καμιά δεν τον… χάρηκε.

Την ευκαιρία να «αναπνεύσει» βαθμολογικά και να αυξήσει τις ελπίδες για παραμονή έχασε ο ΟΦ Ιεράπετρας στον εντός έδρας αγώνα με τα Τρίκαλα. Ισοπαλία χωρίς σκορ (0-0) στο «Βουζουνεράκειο» στάδιο της κρητικής πόλης, η οποία δεν άφησε καμιά από τις δύο ομάδες ικανοποιημένη. Οι Θεσσαλοί, πάντως, διατήρησε το +5 από τη ζώμνη του υποβιβασμού, αλλά ακόμα δεν έχει ξεμπλέξει οριστικά.

Ο αγώνας ήταν «κλειστός» με τις δύο ομάδες να προσέχουν πρωτίστως τις άμυνές τους, αλλά και να διατηρήσουν το μηδέν. Από την άλλη, οι επιθετικές ενέργειες για αμφότερες ήταν λιγοστές. Κι εκεί η ομάδα που δεν κατάφερε να φτάσει στο στόχο της, εκείνη που «άγγιξε» περισσότερο το γκολ, ήταν η ομάδα της Ιεράπετρας.

Οι Κρητικό το έψαξαν το γκολ ως το τελευταίο λεπτό. Στο 90ό είχαν την πολύ μεγάλη ευκαιρία για να σκοράρουν και να αυξήσουν τις πιθανότητές τους, για κάτι καλύτερο στη συνέχεια. Όμως ο Κούστα που είχε μπει στο ματς με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, στάθηκε άτυχος. Το σουτ που επιχείρησε, σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Περλέσι και δεν άλλαξε το αποτέλεσμα.

ΟΦ Ιεράπετρας (Τ. Καβακάς): Παπαδόπουλος, Περδίκης, Χατζητερζόγλου, Ζήσης (68′ Χιντζίδης), Γκίνη, Φουάσης, Λεμονής, Ντούνης (46′ Βουό), Ντάλα Κόστα (46′ Κούστα), Μπαράτα (79′ Αρναούτογλου), Καψάλης (68′ Πριόνας).

Τρίκαλα (Β. Καλογιάννης): Περλέσι, Σιλβάνο (53′ Σταματής), Ευθυμίου (67′ Διαμαντόπουλος), Νιάρος, Παπαγεωργίου, Πέλκας (85′ Τζαλόσι), Πιαστόπουλος (67′ Ελευθεριάδης), Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Σουλιώτης, Τάχατος.