overfm.gr | Premier League | Ο Λάμπαρντ «ξύπνησε» την Έβερτον, δεν συνέρχεται η Γουότφορντ

Ο Λάμπαρντ αναγέννησε την Έβερτον, η οποία επικράτησε 3-0 της Λιντς. Δεν συνέρχεται η Γουότφορντ ηττήθηκε 2-0 από την Μπράιτον.

Την πρώτη της νίκη στην εποχή Λάμπαρντ πέτυχε η Έβερτον, η οποία επικράτησε 3-0 της Λιντς. Δεν λέει να ξεφύγει από τις θέσεις υποβιβασμού η Γουότφορντ. Αυτή τη φορά ηττήθηκε 2-0 από την Μπράιτον.

Έβερτον – Λιντς 3-0

Μία νίκη που της δίνει «βαθιά» βαθμολογική ανάσα πέτυχε η Έβερτον. Τα «ζαχαρωτά» δεν δυσκολεύτηκαν και επικράτησαν 3-0 της Λιντς, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής της Premier League.

Οι γηπεδούχοι από την αρχή του αγώνα έδειξαν την ανάγκη που είχαν για αυτό το τρίποντο. Έτσι μέχρι το 25ο λεπτό πέτυχαν δύο γκολ. Ο Κόλμαν άνοιξε το σκορ στο 10ο λεπτό και στο 23΄ο Κιν διπλασίασε τον δείκτη του σκορ.

Η ομάδα του Φρανκ Λάμπαρντ συνέχισε στον ίσιο ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο. Έτσι έφτασε στο 3-0. Ο Γκόρντον με ωραίο σουτ διαμόρφωσε το τελικό σκορ. Αυτή ήταν η πρώτη νίκη της Έβερτον στο πρωτάθλημα στην εποχή Λάμπαρντ.

Γουότφορντ – Μπράιτον 0-2

Ο κατήφορος δεν έχει τελειωμό για την Γουότφορντ. Η ομάδα του Ρόι Χότσον ηττήθηκε 2-0 από την Μπράιτον εντός έδρας. Ο Μοπέ με ένα γκολ βγαλμένο από video game έκανε το 1-0 στο 44ο λεπτό. Στο 82΄ο Γουέμπστερ «καθάρισε» την υπόθεση νίκη για την ομάδα του, κάνοντας το 2-0 που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.