overfm.gr | Super League 2 | Ο Γιουμπιτάνα έκανε την διαφορά για τον Ηρακλή

Χάρη σε ντοπιέτα του Γιουμπιτάνα ο Ηρακλής κέρδισε 2-0 τον Πανσερραϊκό στο Δημοτικό Στάδιο Σερρών και έκανε σεφτέ στις νίκες του για φέτος.

Με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Γιουμπιτάνα που σκόραρε δυο φορές μια σε κάθε ημίχρονο, ο Ηρακλής πέρασε από τις Σέρρες επικρατώντας του Πανσερραϊκού με 2-0 και πέτυχε την πρώτη του φετινή νίκη στην Σούπερ Λιγκ 2. Αντιθέτως για τους γηπεδούχους ήταν η πρώτη τους φετινή ήττα.

Ο «γηραιός» άνοιξε το σκορ στο 25′ όταν έπειτα από ωραία συνεργασία ο Αλέξις πάσαρε στον Βέλγο επιθετικό που με πλασέ έγραψε το 0-1. Στο 53′ σε μια αντεπίθεση των «κυανολεύκων» ο Γιουμπιτάνα με ωραίο τελείωμα έγραψε το τελικό 0-2. Θα πρέπει να σημειωθεί πως, δύο λεπτά μετά, οι Σερραίοι σκόραραν με τον Κατσαντώνη, το γκολ του ωστόσο ακυρώθηκε λανθασμένα για οφσάιντ.