overfm.gr | Bundesliga | Ντόρτμουντ – Στουτγκάρδη 2-1: «Χαμογέλασαν» οι γηπεδούχοι

Η Ντόρτμουντ εκμεταλλεύτηκε το «δώρο» της Μπάγερν και μείωσε τη διαφορά.

Η Ντόρτμουντ εκμεταλλεύτηκε το «δώρο» της Μπάγερν, αφού κέρδισε με 2-1 τη Στουτγκάρδη για τη δωδέκατη αγωνιστική της Bundesliga. Ντόρτμουντ – Στουτγκάρδη 2-1: «Χαμογέλασαν» οι γηπεδούχοι.

Ντόρτμουντ – Στουτγκάρδη 2-1: «Χαμογέλασαν» οι γηπεδούχοι

Η Ντόρτμουντ άνοιξε το σκορ στο 56ο λεπτό με τον Μάλεν, για να «απαντήσει» ο Μάσιμο εφτά λεπτά αργότερα. Οι γηπεδούχοι, ωστόσο, δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη. Με τέρμα του Μάρκο Ρόις στο 85ο λεπτό της αναμέτρησης πήραν μια ιδιαίτερα σημαντική νίκη για τη συνέχεια του πρωταθλήματος, αφού μείωσαν στον έναν πόντο από την Μπάγερν, η οποία έχει 28.

Τα highlights από τον τελευταίο αγώνα της Ντόρτμουντ στο Τσάμπιονς Λιγκ:

Επιστροφή στις νίκες για την Λεβερκούζεν που σκαρφάλωσε ξανά στην πρώτη τετράδα με το 1-0 επί της Μπόχουμ. Το μοναδικό τέρμα πέτυχε ο Αντλί, μόλις στο τέταρτο λεπτό της αναμέτρησης. Aνεβαίνει σταθερά η Γκλάντμπαχ, η οποία είχε ένα εύκολο απόγευμα απέναντι στην Γκρόιτερ Φιρτ, αφού την κέρδισε με το εντυπωσιακό 4-0.