overfm.gr | Europa League | Ντιναμό Ζάγκρεμπ – Τότεναμ 3-0 (2-0 κ.δ): Τρομεροί Κροάτες απέκλεισαν τους… μπλαζέ Άγγλους [vids]

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μίσλαβ Όρσιτς, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ επικράτησε 3-0 και προκρίθηκε στους «8» του Europa League.

Η Ντιναμό Ζάγκρεμπ με μεγάλο πρωταγωνιστή τον Μίσλαβ Όρσιτς, ο οποίος πέτυχε τρία γκολ (δύο στην κανονική διάρκεια και ένα στην παράταση), επικράτησε 3-0 (2-0 η κανονική διάρκεια) και προκρίθηκε στους «8» του Europa League, κάνοντας την τεράστια ανατροπή και, συνάμα, την μεγάλη έκπληξη σε αυτή τη φάση της διοργάνωσης.

Από την αρχή του αγώνα, η Τότεναμ παρουσιάστηκε νωθρή. Οι παίκτες της έμοιαζαν περισσότερο άνετοι από όσο θα έπρεπε για ένα τέτοιο παιχνίδι. Η Ντινάμο, από την άλλη, προσπαθούσε να βρει τον τρόπο που θα έβαζε ένα γκολ για να δώσει άλλη τροπή στο ματς. Τελικά, τα κατάφερε στα μισά του δευτέρου ημιχρόνου.

Ο Όρσιτς με τρομερό σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή και αριστερά έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του Λιορίς.

Δείτε το 1-0 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ:

Ο Μουρίνιο προσπάθησε να φρεσκάρει την ομάδα του σε μία προσπάθεια να αλλάξει την εικόνα της, αλλά μάταια. Ο Μίσλαβ Όρσιτς με το δεύτερο τέρμα του στο 82′ έκανε το 2-0, ισοφάρισε το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλε το ματς στην παράταση.

Δείτε το 2-0 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ:

Η Τότεναμ προσπάθησε να αντιδράσει αλλά οι Κροάτες δεν αστειεύονταν και ειδικά ο Μίοσλαβ Όρσιτς. Το μεγάλο αστέρι των Κροατών με το τρίτο του τέρμα στο 106′ έστειλε την Ντινάμο Ζάγκρεμπ στην οκτάδα και την Τότεναμ στο καναβάτσο.

Δείτε το 3-0 της Ντιναμό Ζάγκρεμπ:

ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Ντιναμό Ζάγκρεμπ: (Νταμίρ Κρζναρ): Λιβάκοβιτς, Ριστόβσκι, Λαουρίτσεν, Καθριν, Φράνιτς, Μάγερ, Γιάκιτς, Αντέμι, Ιβανουσετς, Όρσιτς

Τότεναμ: (Ζοζέ Μουρίνιο): Λιορίς, Οριέ, Σάντσεζ, Ντάιερ, Ντέιβις, Σισοκό, Γουίνκς, Λαμέλα, Άλι, Μόουρα, Κέιν