overfm.gr | Super League 1 | Νταμπράουσκας: «Θέλουμε να αφιερώσουμε την νίκη στον κόσμο του ΟΦΗ»

Ο Βάλντας Νταμπράουσκας αφιέρωσε την μεγαλειώδη νίκη του ΟΦΗ στον κόσμο των «Κρητικών» .

Ο ΟΦΗ έκανε πασαρέλα στο Αγρίνιο διασύροντας τον κακό Παναιτωλικό με 4-0 και ο Βάλντας Νταμπράουσκας. Ο Λιθουανός προπονητής αφιέρωσε την νίκη της ομάδας του στον κόσμο των «Ηρακλειωτών» ενώ δεν δίστασε να κρύψει την ικανοποίηση του για την μεγαλειώδη όσον αφορά την έκταση του σκορ νικη.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Βάλντας Νταμπράουσκας:

«Πιστευω πως στο πρωτο ημίχρονο στην αρχή ήμασταν πολύ καλοί. Μετά το γκολ όμως δεν ήμασταν η καλύτερη ομάδα στο γήπεδο. Στο δεύτερο μισό του πρώτου ημιχρόνου δε ήμασταν καλοί, είχε ευκαιρίες ο Παναιτωλικός και αν σκόραρε δεν ξέρω τι κατάληξη θα είχε το ματς. Το πιο χαρούμενο κομμάτι είναι η αντίδραση των παικτών μου μετά το ημίχρονο. Αυτό που βλέπω και ειμαι χαρούμενος είναι το ξεκίνημα που είχαν οι παίκτες μου στο δεύτερο ημίχρονο με το οποίο σκοράραμε και πήραμε τη νίκη. Είμαστε χαρούμενοι για τους τρεις βαθμούς και θέλουμε να τους αφιερώσουμε στους οπαδούς του ΟΦΗ γιατί ξέρουμε πόσο καιρό περιμένουν αυτή τη νίκη».