Premier League

Νιούκαστλ – Μάντσεστερ Σίτι 3-4: Ματσάρα με νικητές τους «πολίτες» [vid]

Η Μάντσεστερ Σίτι με πρωταγωνιστή τον Φεράν Τόρες κέρδισε τη Νιούκαστλ.

15.05.2021 | 00:05

Ένα πραγματικά απίστευτο ματς έγινε μεταξύ της Μάντσεστερ Σίτι με τη Νιούκαστλ, με τους πολίτες να κερδίζουν με 4-3. Οι φιλοξενούμενοι βρέθηκαν πίσω στο σκορ, αλλά με πρωταγωνιστή τον Φεράν Τόρες έφεραν τούμπα το ματς και πήραν τη νίκη.

Ο Κραφτ έκανε την αρχή και άνοιξε το σκορ για τη Νιούκαστλ στο 25ο λεπτό. Η Μάντσεστερ Σίτι χρειάστηκε μόλις τρία λεπτά για να φέρει τούμπα το ματς. Αρχικά, ο Κανσέλο ισοφάρισε στο 39′ και ο Τόρες με αδιανόητο γκολ έκανε το 2-1, ενώ ο Ζοέλινγκτον στις καθυστερήσεις ισοφάρισε σε 2-2.

Η Νιούκαστλ έφερε τούμπα το ματς με τον Γουίλοκ στο 62′, αλλά ο Φεράν Τόρες είχε κέφια. Ο Ισπανός πέτυχε ακόμη δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών (64′ και 66′) και χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.