overfm.gr | Premier League | Νιουκάστλ – Γουέστ Χαμ 3-2: «Σόκαραν» τη Γουέστ Χαμ οι γηπεδούχοι [vid]

Η Γουέστ Χαμ είχε πάρει φόρα τον τελευταίο καιρό, αλλά η Νιουκάστλ έβαλε φρένο στο νικηφόρο σερί της.

Η Γουέστ Χαμ υπέστη μία απρόσμενη ήττα, καθώς έχασε εκτός έδρας από τη Νιουκάσταλ με 3-2. Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 36′ και οι γηπεδούχοι το εκμεταλλεύτηκαν και πήραν σπουδαία νίκη.

Στο 36ο λεπτό η Νιουκάστλ άνοιξε το σκορ με τον Σεν Μαξεμέν, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Ντόσον και έκανε το 1-0. Στο ίδιο λεπτό ο Ντόσον, μάλιστα αποβλήθηκε από τον διαιτητή. Πέντε λεπτά αργότερα, οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Ζοέλιντον, να σκοράρει με κεφαλιά.

Η Γουέστ Χαμ δεν τα παράτησε και με γκολ του Ντουμπβράβκα μείωσε σε 2-1, ενώ ο Λίνγκαρντ με πέναλτι έκανε το 2-2. Κι ενώ όλα έδειχναν ότι πάει για ισοπαλία το ματς, ο Γουίλοκ είχε αντίθετη άποψη και με χρυσό γκολ έκανε το 3-2 και χάρισε τη νίκη στη Νιουκάστλ.

Νιουκάστλ: Ντουμπράβκα, Μέρφι, Φερνάντεζ, Κλαρκ, Ντάμετ, Ρίτσι, Λόνγκσταφ (81′ Γουίλοκ), Σέλβεϊ, Αλμιρόν, Ζοέλιντον (95′ Κάρολ), Σεν Μαξεμέν (64’ Γουίλσον)

Γουέστ Χαμ: Φαμπιάνσκι, Ντιόπ, Ντόσον, Ογκμπόνα, Νομπλ (75′ Μπενραχμά), Σούτσεκ, Φορνάλς, Τζόνσον (95′ Φρέντερικς), Μπόουεν, Λίνγκαρντ (86′ Λαντσίνι)