overfm.gr | Uncategorized | Νίκησε την ΑΕΚ με Χατζηγούλα ο Παναθηναϊκός

Χάρη σε γκολ του Χατζηγούλα στο τελευταίο λεπτό ο Παναθηναϊκός νίκησε την ΑΕΚ με 9-8 για την 5η αγωνιστική της Α1 Πόλο Ανδρών.

Ένα γκολ του Χατζηγούλα στο τελευταίο λεπτό ήταν αρκετό ώστε ο Παναθηναϊκός να επικρατήσει της ΑΕΚ με 9-8 στο Γουδί σε αγώνα για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος πόλο της Α1 Ανδρών και πέρασε στην δεύτερη θέση του δεύτερου ομίλου.

Χαρακτηριστικό ήταν ότι οι «πράσινοι» στο πρώτο ημίχρονο με το που έπαιρναν το προβάδισμα , οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάριζαν. Στην τελευταια περίοδο ο Χατζηγούλας έκανε το 8-7 όμως η «Ένωση» απάντησε άμεσα με τον Μαρινάγη για το 8-8. Στο 3:52, ο Καραμπέτσος απέκρουσε πέναλτι του Δερμιτζάκη.

Ένα λεπτό πριν από την λήξη ο Χατζηγούλας έκλεψε την μπάλα και διέσχισε όλη την πισίνα για να γράψει το τελικό 9-8 για το «τριφύλλι».

Οκτάλεπτα: 1-1, 2-2, 4-4, 2-1

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Δημήτρης Μάζης): Ριστίσεβιτς, Τζελάτης 1, Κανδανολέων, Χωματάς, Δευτεραίος 1, Τόττης, Άντζιτς 1, Σγουρίδης, Χατζηγούλας 2, Δερμιτζάκης 2, Σιαμάς Π., Αλβέρτης 2, Βασιλάκης, Σιαμάς Χρ., Ζερβουδάκης

ΑΕΚ (Νίκος Βενετόπουλος): Καραμπέτσος, Αβαγιανός, Σταμέλος 1, Κοκκινάκης 1, Βούκσεβιτς 2, Γαλάνης, Γκάτσος, Μαρινάγης 2, Παπάκος 1, Στελλάτος 1, Αράγια, Μαυρωτάς Aρ., Χαϊδόπουλος, Ζαχόπουλος