overfm.gr | Διεθνή | Νικηφόρα πρεμιέρα με ανατροπή η Ρέιντζερς

Με το δεξί μπήκε η Ρέιντζερς στην πρεμιέρα του σκωτσέζικου πρωταθλήματος επικρατώντας με ανατροπή της Λίβινγκστον με 2-1 στο «Άλντερστουν» .

Νικηφόρο ήταν το ξεκίνημα στο πρωτάθλημα για την Ρέιντζερς επικρατώντας με 2-1 της Λίβινγκστον στο «Άλντερστοουν». Οι «προτεστάντες» χρειάστηκαν να κερδίσουν με ανατροπή σε τρία λεπτά καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ.

Συγκεκριμένα μόλις στο 5′ ο Νούμπλε αιφνιδίασε την ομάδα του Τζιοβάνι Φαν Μπρόνκχορστ ανοίγοντας το σκορ, ενώ στο 27′ λίγο έλειψε να γίνει το 2-0 όταν ο Ομπιλεγέ έκανε την κεφαλιά και επενέβη ο ΜακΛάφιν.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν φουριόζοι και αποφασισμένοι να ισοφαρίσουν ώστε αργότερα να ψάξουν το γκολ που θα τους δώσει την νίκη. Στο 54′ ο πρώην επιθετικός του ΠΑΟΚ, Αντόνιο Τσόλακ σκόραρε όμως το τέρμα ακυρώθηκε ως οφσάιντ και το 1-0 παρέμεινε. Αφου δεν μέτρησε το γκολ του Κροάτη επιθετικού, μέτρησε αυτό του Άρφιλντ στο 72′ που με κεφαλιά ισοφάρισε. Τρία λεπτά αργότερα ο Ταβερνιέρ με απευθείας εκτέλεση φάουλ έφερε τούμπα το ματς για την Ρέιντζερς κάνοντας το 2-1 το οποίο έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα , περνώντας διά πυρός και σιδήρου από την έδρα της Λίβινγκστον.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.