overfm.gr | Super League 2 | Νίκη Βόλου – Αναγέννηση Καρδίτσας 1-0: «Βάφτηκε μπλε» το θεσσαλικό ντέρμπι

Η Νίκη Βόλου χάρη σε γκολ του Βλαχομήτρου στο 76΄ πήρε μια τεράστια νίκη απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας στο θεσσαλικό ντέρμπι για την τέταρτη αγωνιστική της Super League 2.

H Nίκη Βόλου ήταν αυτή η οποία χαμογέλασε στο Θεσσαλικό ντέρμπι απέναντι στην Αναγέννηση Καρδίτσας. «Βάφτηκε μπλε» το θεσσαλικό ντέρμπι

Επικράτησε με 1-0 χάρη σε γκολ του Βλαχομήτρου στο 76ο λεπτό με καταπληκτικό σουτ, καταφέρνοντας έτσι να πάρει τη πρώτη της νίκη στη σεζόν μετά από 3 ισοπαλίες.

Με τη νίκη της ομάδας από το Βόλο ολοκληρώθηκε η 4η αγωνιστική της Super League 2 και στους 2 ομίλους. Η Νίκη ανέβηκε στην τέταρτη θέση με 6 βαθμούς πιάνοντας την Αναγέννηση μιας και πλέον συγκατοικούν.

Στο πρώτο ημίχρονο Γκίνη, και Τζοβάρας αστόχησαν σε τετ α τετ σε ένα απόλυτα μοιρασμένο πρώτο ημίχρονο.

«Βάφτηκε μπλε» το θεσσαλικό ντέρμπι

Το παιχνίδι παρέμεινε ισορροπημένο και στο δεύτερο μέρος, μέχρι και το 78ο λεπτό. Ουσιαστικά στην πρώτη ευκαιρία του δεύτερου 45λεπτου οι γηπεδούχοι μπήκα μπροστά στο σκορ.

Ο Βλαχομήτρος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, έπειτα από ασίστ του Κάσσου για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι έμειναν και με δέκα παίκτες εξαιτίας αποβολής του Μπιανκόνι, ο οποίος είδε δύο κίτρινες κάρτες στο 85ο λεπτό, η δεύτερη για διαμαρτυρία. Το σκορ δεν άλλαξε έως το φινάλε με τους Βολιώτες να παίρνουν τη νίκη.

ΣΚΟΡΕΡ: 76΄Βλαχομήτρος σουτ

Νίκη Βόλου (Βοσνιάδης): Μπάγιτς, Πάνος, Τζοβάρας, Γρομητσάρης, Ανδρέου, Αλιατίδης (55′ Γκαρσία (90΄Παναγιωτίδης), Τσουκαλάς, Κάσσος, Κυριακίδης, Μιράντα (64′ Βλαχομήτρος), Ροχάνο (90΄Μπόσιο)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Αμανατίδης): Γκέκας, Γκόλιας, Καρανίκας, Σταμόπουλος, Λάρεα, Γκίνη, Λαγός (86΄Βιντάλ), Πλέγας, Κουτσιανικούλης (1′ λ.τ. Πολίτης, 74΄ Αθανασιάδης), Μπένγκοα (74′ Μανιός), Μπιανκόνι

Διαιτητής: Πουλικίδης (Δράμας)
Βοηθοί: Καραθανάσης (Ανατ. Αττικής), Πλακάς (Δυτ. Αττικής)
Κίτρινες: 27΄Γκόλιας, 30΄ Περιστερίδης, 60΄Γκαρσία, 60΄Λαγός, 75΄Τσουκαλάς, 85΄Αμανατίδης, 85΄Μυροφορίδης
Κόκκινες: 85΄Μπιανκόνι