overfm.gr | ΣΤΟΙΧΗΜΑ | Νίκη για τον ΠΑΟΚ, με πιθανό σκορ παράτασης !

Παρότι η Ρωσική Κράσνονταρ  δεν εμφανίζει σταθερό αγωνιστικό πρόσωπο,  είναι φυσικά ικανή για όλα…

ΤΟΥ ΤΑΣΟΥ ΖΑΦΕΙΡΑΚΗ

Παρότι η Ρωσική Κράσνονταρ  δεν εμφανίζει σταθερό αγωνιστικό πρόσωπο,  είναι φυσικά ικανή για όλα…  Από το να εμφανιστεί πολύ δυνατή σε κόντρα επιθέσεις και να σου κάνει τη ζημιά, μέχρι  να την δούμε  άνευρη, ακίνδυνη και να είναι αγνώριστη  ως ομάδα!

Ο δικέφαλος του βορά από  την άλλη,  δεν θα πρέπει να πέσει στην παγίδα και  να βιαστεί να βγει μπροστά διεκδικώντας από την πρώτη στιγμή ένα γκολ και την πρόκριση.

Σε αυτές τις περιπτώσεις χρειάζεται  ψυχραιμία και ίσως να είναι καλύτερα που δεν υπάρχει κόσμος στις κερκίδες, διότι πάντα ενθουσιάζεται και  χάνει την αυτοσυγκέντρωση του.

Το πιθανότερο λοιπόν είναι να πάρει η ελληνική ομάδα τη νίκη. Όμως να δούμε και με ποιο σκορ μπορεί να έρθει αυτή;

Η Ελληνική ομάδα έχουμε  την αίσθηση  ότι μπορεί να φτάσει στα δυο τέρματα, το ζητούμενο όμως είναι εάν θα καταφέρει να κρατήσει την εστία της  ανέπαφη για να πάρει απευθείας  την πρόκριση.

Πολύ δύσκολο όμως φαίνεται,  και το πιθανότερο είναι να δεχτεί  ένα τέρμα.

Συνεπώς το βασικότερο σενάριο για εμάς είναι να φτάσει στη  νίκη ο ΠΑΟΚ,  όμως με σκορ  2-1 που θα οδηγήσει τις δυο ομάδες στην παράταση.

Εάν κάποιος βέβαια  επιθυμεί ειδικό στοίχημα  με πρόκριση ομάδας, θα ποντάραμε στην ελληνική ομάδα!

ΠΑΟΚ- ΚΡΑΣΝΟΝΤΑΡ:  ΣΗΜΕΙΟ  «1».  ΑΚΡΙΒΕΣ ΣΚΟΡ:  «2-1».

Το επόμενο παιχνίδι που μπήκε στις επιλογές μας είναι το Μπενεβέντο- Ίντερ.

Αυτό το παιχνίδι διεξάγεται χρονικά νωρίτερα και είναι για το πρωτάθλημα Ιταλίας.

Η Μπενεβέντο προέρχεται από μια εντυπωσιακή ανατροπή, καθώς στο πρώτο ημίχρονο έχανε εκτός έδρας από την Σαμπντόρια με 2-1,  και στην επανάληψη σημείωσε δυο τέρματα και έφτασε στη μεγάλη νίκη!

Αυτή την φορά όμως δεν θα είναι τόσο  εύκολη η αποστολή της, καθώς η  Ίντερ είναι υποψιασμένη και δεν θα υποπέσει στα ίδια λάθη.

Αναμένουμε λοιπόν το ματς να είναι ισορροπημένο στο πρώτο ημίχρονο,  και στο δεύτερο να σημειώσει ένα με δυο τέρματα η φιλοξενούμενη  και να πάρει το «τρίποντο»!

ΜΠΕΝΕΒΕΝΤΟ- ΙΝΤΕΡ:     X-2   Ημιχ/τελικό.

Για τη συνέχεια  Πριμέρα Ντιβιζιόν και  στο ματς Ουέσκα -Ατλέτικο Μαδρίτης.

Κέρδισε τις εντυπώσεις στην Βαλένθια η νεοφώτιστη ομάδα και με γκολ του Δημήτρη Σιόβα απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας.

Η Ατλέτικο  του Ντιέγκο Σιμεόνε όμως δεν είναι αφελής και μάλιστα φαίνεται να ξεκίνησε εντυπωσιακά, μετά την μεγάλη εντός έδρας νίκη της   με 6-1 επί της Γρανάδα!

Αναμένουμε  στο ματς  σκορ 0-2 ή 0- 3 , με πρώτη επιλογή μας να είναι τα  2-3 τέρματα συνολικά στο παιχνίδι.

ΟΥΕΣΚΑ- ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ:      2-3  τέρματα.

Και θα κλείσουμε τις προτάσεις μας με την αναμέτρηση ΑΕΚ-Βόλφσμπουργκ της Πέμπτης,  που έχει και ελληνικό ενδιαφέρον.

Η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα μπορεί με καλή τακτική να πάρει αυτό το παιχνίδι και μαζί την πρόκριση στους ομίλους του Europa League.

Άλλωστε δεν είναι η πρώτη φορά που ελληνική ομάδα θα αποκλείσει Γερμανική στα  ευρωπαϊκά κύπελλα. Εάν εξαιρέσει βέβαια  κανείς την μεγάλη Μπάγερν  Μονάχου, οι υπόλοιπες ποτέ δεν αποτέλεσαν απροσπέραστο εμπόδιο  για τις κορυφαίες ελληνικές ομάδες, και τα παραδείγματα είναι πολλά…

Έχουμε την αίσθηση λοιπόν ότι η ομάδα της ΑΕΚ μπορεί να κλείσει αποτελεσματικά τους διαδρόμους και να δυσκολέψει την Γερμανική ομάδα στο να κάνει το παιχνίδι της. Και στο δεύτερο ημίχρονο  κάποια στιγμή ίσως της δοθεί η ευκαιρία  να σημειώσει τουλάχιστον ένα τέρμα που θα της χαρίσει την  πρόκριση.

ΑΕΚ- ΒΟΛΦΣΜΠΟΥΡΓΚ :  Σημείο  «1», τολμηρό  Ημ/Τελ. Χ-1.

ΥΓ. Εάν επιλέξετε και τα  τέσσερα μαζί, προτείνουμε σύστημα   2-3-4.