overfm.gr | ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ | Νίκη για τον Αϊντχοφεν-Ισοπαλία για την Ομόνοια

Νίκη για την Αϊντχόφεν με 3-0 απέναντι στην Βίλεμ, ισόπαλη η Ομόνοια με 1-1 απέναντι στη Δόξα.

Αϊντχόφεν-Βίλεμ 3-0: Επέστρεψε στις νίκες

Η Αϊντχόφεν επικράτησε με 3-0 της Βίλεμ για την 8η αγωνιστική της Eredivisie επιστρέφοντας ξανά στις νίκες. Η PSV μετά τρίποντο που πήρε βρίσκεται μαζί με τον Άγιαξ στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας από 21 βαθμούς. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 14’ με τον Μάξ, ενώ επτά λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον γκολ του Γκέτσε στο 21’. Με το ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου η Βίλεμ έμεινε με 10 παίκτες έπειτα από αποβολή του Κόεν στο 63ο λεπτό του αγώνα. Το μόνο κατάφεραν να κάνουν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν σε 2-1 στο 82’ χάρη στο τέρμα που πέτυχε ο Μάλεν.

Ομόνοια-Δόξα 0-0: Δεν λέει να νικήσει

Χωρίς σκορ έληξε η αναμέτρηση της Ομόνοιας με την Δόξα στο ΓΣΠ για το Κυπριακό πρωτάθλημα. Η ομάδα του Χένινγκ Μπέργκ παρουσίασε πολλά προβλήματα στο κομμάτι της επίθεσης, ενώ η Δόξα κατάφερε να δεχτεί γκολ χάρη στην οργανωμένη άμυνα που είχε. Επιπλέον οι φιλοξενούμενοι έμειναν με δέκα παίκτες, με τον Ασαμόα να αποβάλλεται από το παιχνίδι στο 90ο λεπτό.