overfm.gr | Super League 2 | Νέα ήττα για τον Παναθηναϊκό Β΄(1-2), άνετο τρίποντο για τον ΠΑΟΚ Β΄

Ο Παναθηναϊκός Β΄ υπέστη εντός έδρας ήττα από την Επισκοπή με 2-1. Ο ΠΑΟΚ Β΄ κατάφερε να κάμψει εύκολα το εμπόδιο του Απόλλωνα Λάρισας, νικώντας 3-0.

Ο Παναθηναϊκός Β΄ συνεχίζει να προβληματίζει στο πρωτάθλημα της Super League 2. Αυτή τη φορά οι «πράσινοι» ηττήθηκαν 2-1 από την Επισκοπή μέσα στην έδρα τους, στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του δεύτερου εν τη τάξει ελληνικού πρωταθλήματος ποδοσφαίρου.

Η ομάδα της Κρήτης μπήκε στο ματς με το… δεξί. Μόλις στο 140 λεπτό της αναμέτρησης ο Εμπόι έκανε το 1-0 για την Επισκοπή, η οποία με τον ίδιο πρωταγωνιστή διπλασίασε τον δείκτη του σκορ στο 38΄. Το μόνο που κατάφερε το «τριφύλλι» ήταν να αντιδράσει. Συγκεκριμένα, ο Κρυπαράκος μείωσε σε 2-1 στο 44ο λεπτό, ωστόσο στο δεύτερο μέρος του αγώνα δεν κατάφερε να βρει κάποιο γκολ.

Αυτή ήταν η 7η ήττα της δεύτερης ομάδας του Παναθηναϊκού σε 15 αγώνες στο εφετινό πρωτάθλημα. Έτσι οι «πράσινοι» παρέμειναν στην 10η θέση του Νότιου ομίλου, έχοντας συγκεντρώσει 18 βαθμούς.

ΠΑΟΚ Β΄- Απόλλων Λάρισας 3-0

Ο ΠΑΟΚ Β΄ έκανε το καθήκον του και με σχετική ευκολία επικράτησε 3-0 του Απόλλωνα Λάρισας, επιστρέφοντας στις νίκες μετά από δύο διαδοχικές ισοπαλίες. Με το τρίποντο αυτό οι Θεσσαλονικείς αναρριχήθηκαν στην 8η θέση του βαθμολογικού πίνακα Βόρειου Ομίλου.

Οι γηπεδούχοι άρχισαν τον χορό τον γκολ στο 32ο λεπτό, χάρις σε γκολ του Χατζηστραβού. Τέσσερα λεπτά αργότερα η ομάδα της Λάρισας έμεινε με δέκα παίκτες. Ο Αστράς έκανε ένα πολύ δυνατό μαρκάρισμα και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Έτσι, το έργο τον φιλοξενούμενων δυσκόλεψε πολύ και είδαν τον ΠΑΟΚ να «ντουμπλάρει» τα γκολ στο 67΄με τον Κούτσια. Στο 76ο λεπτό ο Πανίδης διαμόρφωσε το τελικό 3-0.

Εργοτέλης – Λεβαδειακός 1-0

Ο Εργοτέλης έκαμψε την αντίσταση του Λεβαδειακού στο Παγκρήτιο (1-0). Το μοναδικό γκολ την αναμέτρησης σκόραρε ο Κωντανάσιου, ο οποίος ευστόχησε σε εκτέλεση πέναλτι στο 29ο λεπτό. Πλέον, οι Κρητικοί βρίσκονται στην 5η θέση της βαθμολογία του Νότιο Όμιλου, έχοντας συγκεντρώσει 24 βαθμούς. Από την άλλη, ο Λεβαδειακός υπέστη τη δεύτερη ήττα του στο φετινό πρωτάθλημα. Έτσι παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας με 31 βαθμούς, έχοντας 3 ματς περισσότερα από την 2η ΑΕΚ Β΄.