overfm.gr | Super League 2 | Νέα γκέλα για τον Παναθηναϊκό Β΄, ευρεία νίκη για τον Λεβαδειακό

Ο Παναθηναϊκός Β΄ υπέπεσε σε νέα γκέλα, μένοντας ισόπαλο 1-1 με τη Ζάκυνθο. Εύκολη νίκη για τον Λεβαδειακό, ο οποίος νίκησε 4-0 την Ρόδο.

Η φετινή πορεία του Παναθηναϊκού Β΄ δεν είναι και η καλύτερη, Αυτό το απέδειξε ένα ακόμη αποτέλεσμα. Συγκεκριμένα η δεύτερη ομάδα των «πράσινων» έμεινε στο 1-1 με τη Ζάκυνθο στο γήπεδο του Ασπροπύργου.

Οι νησιώτες ήταν αυτοί που πήραν το προβάδισμα. Στο 49΄ ο Νικολακόπουλος εκτέλεσε ένα φάουλ, το οποίο το απέκρουσε ο Ξενόπουλος και Οντόνε έκανε το 1-0 προ κενής εστίας. Το «τριφύλλι» αντέδρασε και στο 71΄έφεραν το ματς στα ίσα με τον Κούτσια.

Ο Λεβαδειακός έδειξε την ποιότητά του. Η ομάδα της Βοιωτίας έκανε πάρτι στην Ρόδο, διαλύοντας 4-0 την ομώνυμη ομάδα. Τα τέσσερα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Νίλι, Μουτίνιο και δύο τέρματα έβαλε ο Πολέτο Κόστα.

Η Κηφισιά νίκησε 1-0 το Αιγάλεω στο Μιχάλης Κρητικόπουλος. Σκόρερ στον αγώνα ήταν ο Καλύβας, ο οποίος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, με αποτέλεσμα η ομάδα του Δημήτρη Ελευθερόπουλου να πάρει το τρίποντο, το οποίο την ανέβασε στην τέταρτη θέση.

Στο κρητικό ντέρμπι μεγάλη κερδισμένη ήταν η Επισκοπή, που νίκησε τον Ηρόδοτο 1-0. Το μοναδικό γκολ του αγώνα πέτυχε ο Νταρζίσιο στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Η Επισκοπή ανέβηκε στους 39 βαθμούς. Παρέμεινε στην προτελευταία θέση με 21 βαθμούς ο Ηρόδοτος.