overfm.gr | Premier League | Νέα «γκέλα» για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, 0-0 με την Γουότφορντ

Νέα βαθμολογική απώλεια για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, καθώς έμεινε στο 0-0 κόντρα στην προτελευταία Γουότφορντ στο «Ολντ Τράφορντ».

Το… κατάφερε και αυτό η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

Πιο συγκεκριμένα, η ομάδα του Ραλφ Ράγκνικ έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες και το πλήρωσε καθώς έμεινε στο 0-0 με την Γουότφορντ και πλέον η τετράδα μοιάζει πολύ μακριά, με την Άρσεναλ να έχει 3 παιχνίδια λιγότερα και να βρίσκεται μόλις στο -2.

Οι «Κόκκινοι Διάβολοι» στα δέκα τελευταία ματς μετράνε μόλις μία ήττα από την Γουλβς, αλλά έχει μαζί με τη σημερινή τέσσερις ισοπαλίες και μπροστά τις ένα… γολγοθά με τρία ντέρμπι στην Premier League και τον επαναληπτικό με την Ατλέτικο.

Οι γηπεδούχοι στο πρώτο μέρος είχαν κατοχή πάνω 60% και 10 ευκαιρίες. Ωστόσο τόσο ο Φόστερ αλλά και το δοκάρι του στέρησαν από τους «κόκκινους διαβόλους» το 1-0 σε πολλές περιπτώσεις. Την πρώτη μεγάλη ευκαιρία την είχε ο Κριστιάνο στο 5ο λεπτό μετά από γύρισμα του Μπισάκα αλλά το σουτ του Πορτογάλου σταμάτησε στο κάθετο δοκάρι των φιλοξενούμενων.

Στην επανάληψη η εικόνα στο Old Trafford ήταν η ίδια, όμως ο Φόστερ όποτε χρειάστηκε ήταν εκεί και παρά την ασφυκτική πίεση της Γιουνάιτεντ η 19η Γουότφορντ έφυγε με θετικό αποτέλεσμα από το Μάντσεστερ για πρώτη φορά.

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΙΤΕΝΤ: Ντε Χέα, Γουαν-Μπισάκα, Λίντελεφ, Βαράν, Τέλες (74′ Σο), Φρεντ (62′ Σάντσο), Μάτιτς (74′ Ράσφορντ), Ελάνγκα, Φερνάντες, Πογκμπά, Ρονάλντο.

ΓΟΥΟΤΦΟΡΝΤ: Φόστερ, Ενγκάκια (63′ Σέμα), Κάθκαρτ, Σαμίρ, Καμαρά, Σισοκό, Λουζά, Κλέβερλι (80′ Κούτσκα), Σαρ, Κινγκ (63′ Καμπάσελε), Ντένις.