overfm.gr | NBA | NBA: Τα χθεσινοβραδινά παιχνίδια

Δείτε αναλυτικά τα χθεσινά αποτελέσματα του ΝΒΑ

Οι Μάβερικς έφτασαν ακόμα και στο +21 κόντρα στους Μάτζικ. Είδαν τον Λούκα Ντόντσιτς να κάνει το ντεμπούτο του στην preseason. Και μετά έριξαν τους αναπληρωματικούς στο παρκέ, χάνοντας με 105-110 στην έδρα τους.

Ήταν ακόμα ένα περίεργο παιχνίδι της preseason, με το Ορλάντο να έχει μεγαλύτερο κίνητρο, αν και οι Μάτζικ είναι πλέον σε αναμμένα κάρβουνα, αφού στην δεύτερη περίοδο είδαν τον Τζέιλεν Σαγκς να αποχωρεί με τραυματισμό στο γόνατο.

Ο Πάολο Μπανκέρο  με 19 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ των Μάτζικ, με τον Τέρενς Ρος να προσθέτει 16 πόντους.

Οι Πέλικανς έκαναν το 2-0 στα φιλικά, επικρατώντας με 101-107 των Πίστονς. Ο Χοσέ Αλβαράντο είχε 28 πόντους, με τον Νικέιλ Μάρσαλ να προσθέτει 14 πόντους, ενώ ο Ζάιον Γουίλιαμσον είχε 13 πόντους με 3/12 βολές.

Για τους Πίστονς, ο Σαντίκ Μπέι είχε 23 πόντους και οι Αϊζέια Στιούαρτ και Τζέιντεν Έιβι από 14 πόντους.

Οι Χόρνετς ξέφυγαν με 15 πόντων διαφορά στην πρώτη περίοδο κόντρα στους Σέλτικς. όμβς δεν το έβαλαν κάτω και έφεραν τπούμπα το ματς και τελικά πήραν την νίκη με 103-112.

Ο Τζέιλεν Μπράουν με 19 πόντους και ο Ντέρικ Γουάιτ με 18 πόντους ήταν οι κορυφαίοι, που παρατάχθηκαν χωρίς τον Τζέισον Τέιτουμ.

Για τους Χόρνετς, ο ΛαΜέλο Μπολ είχε 23 πόντους και ο Κέλι Ούμπρε 18 πόντους.

Οι Χιτ παρατάχθηκαν χωρίς τους βασικούς κόντρα στους Γκρίζλις. Παρ’όλα αυτά, βρήκαν τον τρόπο να πάρουν την νίκη με 108-111 μέσα στο Μέμφις. Οι γηπεδούχοι είχαν την ευκαιρία να στείλουν το ματς στην παράταση, αλλά τα τρίποντα των Ζάιρ Γουίλιαμς και Κένεντι Τσάντλερ δεν βρήκαν στόχο στο τέλος.

Ο Ντάνκαν Ρόμπινσον με 29 πόντους και ο Τζαμάλ Κέιν με 19 πόντους ήταν οι πρώτοι σκόρερ.

Για τους Γκρίζλις, ο Ντίλον Μπρουκς είχε 18 πόντους και οι Τζα Μοράντ και Ντέσμοντ Μπέιν από 17 πόντους.

Οι Νικς ήταν διαστημικοί – στην επίθεση – κόντρα στους Πέισερς και πραγματοποιώντας τρομερή εμφάνιση στην δεύτερη περίοδο (το επιμέρους σκορ της οποίας ήταν 46-23) πήραν την νίκη με 131-114.

Ο Όμπι Τόπιν με 24 πόντους και ο Αρ Τζέι Μπάρετ με 18 πόντους ήταν οι κουρφαίοι των νικητών, που έχουν ρεκόρ 2-0 στην preseason.

Για τους Πέισερς, ο Ταϊρίς Χαλιμπάρτον είχε 20 πόντους και ο Μπένεντικτ Μάθουριν 19 πόντους.

Οι Νικς ήταν διαστημικοί κόντρα στους Πέισερς και πήραν την νίκη με 131-114. Ο Όμπι Τόπιν μέτρησε 24 πόντους και ο Αρ Τζέι Μπάρετ 18 πόντους.. Για τους Πέισερς, ο Ταϊρίς Χαλιμπάρτον είχε 20 πόντους και ο Μπένεντικτ Μάθουριν 19 πόντους.

Οι Μπουλς βρήκαν τους Νάγκετς χωρίς τον Νίκολα Γιόκιτς και δεν έχασαν την ευκαιρία. Παίζοντας έτσι όμορφο μπάσκετ πήραν την νίκη με 131-113, βελτιώνοντας το ρεκόρ τους στο 1-1 στην preseason.

Ο ΝτεΜάρ ΝτεΡόζαν με 22 πόντους ήταν ο πρώτος σκόρερ, ενώ οι Τζαβόντε Γκριν και Κόμπι Γουάιτ είχαν από 15 πόντους. Για τους Νάγκετς, ο Μπόουνς Χάιλαντ είχε 24 πόντους και ο Μάικλ Πόρτερ 20 πόντους.

Οι Ρόκετς είχαν όρεξη κόντρα στους  Ράπτορς και πήραν μια εύκολη νίκη με 116-100. Ο Τάρι Ίσον είχε 24 πόντους και ο Τζέιλεν Γκριν 23 πόντους. Για τους Ράπτορς, ο Πασκάλ Σιάκαμ είχε 18 πόντους και ο Νταλάνο Μπάντον 14 πόντους.