overfm.gr | Serie A | Νάπολι – Λάτσιο 3-0: «Πάρτι» και τριάρα στο… 30 [vid]

H Νάπολι κάνει ότι θέλει στο ντέρμπι με την Λάτσιο και έχει σκοράρει τρία γκολ πριν συμπληρωθούν 30 λεπτά αγώνα.

Νάπολι – Λάτσιο 3-0: «Πάρτι» και τριάρα στο… 30. Μόνο ντέρμπι δεν είναι η αναμέτρηση της Νάπολι με την Λάτσιο για την 14ης αγωνιστική της Serie A. Οι Παρτενοπέι έκαναν ότι ήθελαν στο πρώτο μέρος του «ντέρμπι» και κατάφεραν να προηγηθούν με 3-0 πριν συμπληρωθούν 30 λεπτά αγώνα.

Την αρχή έκανε ο Ζιελίνσκι. Ο Πολωνός μέσος μετά από λάθος της άμυνας της Λάτσιο έγινε κάτοχος της μπάλας και με δυνατό σουτ στην κίνηση έγραψε το 1-0 για την Νάπολι, μόλις στο 7′. Τρία λεπτά αργότερα η Νάπολι διπλασίασε τα τέρματα του με σκόρερ τον Μέρτενς.

Νάπολι – Λάτσιο 3-0: «Πάρτι» και τριάρα στο… 30. Ο Βέλγος εξτρέμ μετά από βαθιά μπαλιά στον Ινσίνιε έλαβε την πάσα του, άδειασε με μια προσποίηση δύο αντιπάλους και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του.

Πριν συμπληρωθούν τριάντα λεπτά αγώνα ο Μέρτενς ξαναχτύπησε, και πέτυχε ένα απίστευτο γκολ. Μετά από πάσα που δέχθηκε από συμπαίκτη του εκτός περιοχής έπιασε ένα φανταστικό ψηλοκρεμαστό πλασέ γράφοντας το 3-0 για την ομάδα του.