overfm.gr | Ligue 1 | Μυθική ταπείνωση για Σεντ Ετιέν. Δέχτηκε έξι γκολ εντός έδρας και τελείωσε με 8 παίκτες

Σε μια ταπείνωση άνευ προηγουμένου η Σεντ Ετιέν διεσύρθη με 6-0 από την Χάβρη μέσα στο «Ζοφρουά Γκισάρ» τελειώνοντας το ματς με 8 παίκτες.

Από το κακό στο χειρότερο πηγαίνει η Σεντ Ετιέν στην Ligue 2. Mετά από 4 αγωνιστικές βρίσκεται στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με μόλις δυο βαθμούς, ενώ υπέστη έναν μυθικό διασυρμό χάνοντας από την Χάβρη με το εκκωφαντικό 6-0 μέσα στο «Ζοφρουά Γκισάρ». Ταυτόχρονα υπέστη την βαρύτερη εντός έδρας ήττα της ιστορίας της.

Χαρακτηριστικό ήταν ότι στο πρώτο ημίχρονο το παιχνιδι ήταν ισόπαλο χωρίς τέρματα με τους «στεφανουά» να πηγαίνουν στα αποδυτήρια με δυο παίκτες λιγότερους λόγω αποβολών των Μπριανκόν στο 31′ με δεύτερη κίτρινη και Καφαρό στο 37′ με απευθείας κόκκινη.

Θέμα χρόνου ήταν να έρθει το γκολ από τους φιλοξενούμενους και μάλιστα βρέθηκαν να προηγούνται με 3-0 στο 64′ με σκόρερς τους Σαγκαντέ στο 51′, Αλιουί στο 57′ και Λεκχάλ στο 64′. Δυο λεπτά μετά το 3-0 οι γηπεδούχοι έμειναν και με 8 λόγω αποβολής του Γκριν με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στην συνέχεια ήρθαν άλλα τρία γκολ από την Χάβρη με τους Οπερί στο 80′ και 84′ αντίστοιχα κάνοντας το 5-0, ενώ το εξωφρενικό 6-0 διαμόρφωσε στο 89′ ο Κιταλα.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.