overfm.gr | Premier League | Μπράιτον – Κρίσταλ Πάλας 1-2: Ο Μπεντεκέ έσωσε τους «αετούς» στις καθυστερήσεις [vid]

Η Κρίσταλ Πάλας προσπέρασε την Σάουθάμπτον στην βαθμολογία και μετρά πλέον 32 βαθμούς.

Η Κρίσταλ Πάλας επικράτησε με 2-1 στην έδρα της Μπράιτον για την  25η αγωνιστική της Premier League, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το τρίποντο στις καθυστερήσεις. Πλέον, μετά την εντός έδρας ήττα που γνώρισαν οι  «γλάροι » βρίσκονται στην 16η θέση της βαθμολογίας με 26 πόντους. Αντίθετα, η Πάλας προσπέρασε την Σάουθαμπτον και ανέβηκε στην 13η θέση μετρώντας  πλέον 32 βαθμούς.

Σε ότι αφορά το παιχνίδι, η ομάδα του Ρόι Χοντγκσον προηγήθηκε στο σκορ στο 28ο λεπτό της αναμέτρησης με τέρμα του Ματέτα. Στην συνέχεια ο Βέλτμαν ισοφάρισε σε 1-1 για την Μπράιτον στο 58΄. Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι δεν είπαν την τελευταία τους λέξη και στο 90+5 βρήκαν δίχτυα με τον Κρίστιαν Μπετεκέ.

ΟΙ ΕΝΤΕΚΑΔΕΣ

Μπράιτον: Σάντσεθ, Γουάιτ, Ντάκ, Μπερν, Φέλτμαν, Γκρος, Μπισουμά, Αλσάτε, Τροσάρ, Άλιστερ, Μωπάι

Κρίσταλ Πάλας:Γκουάιτα, Γουόρντ, Κέιχιλ, Κουγιατέ, Μίτσελ, Ρίντεβαλντ, Μιλοβόγιεβιτς, Έζε, Ματετά, Αγιού,Τάουσεντ