overfm.gr | Bundesliga | Μπόχουμ – Το γκολ της χρονιάς ο Χόλτμαν – 2-0 τη Μάιντς [vids]

Η Μπόχουμ κέρδισε 2-0 τη Μάιντς, για την 2η αγωνιστική της Bundesliga, με τον Χόλτμαν να πετυχαίνει το ομορφότερο γκολ της καριέρας του

Στην επιστροφή της στα σαλόνια της Bundesliga η Μπόχουμ, επικράτησε 2-0 της Μάιντς και ανέβηκε στην 7η θέση της βαθμολογίας.

Βασικός πρωταγωνιστής της Μπόχουμ, ο Γκέριτ Χόλτμαν, ο οποίος πέτυχε ένα από ομορφότερα γκολ της καριέρας του. Ο 26χρονος Γερμανός στο 21ο λεπτό του αγώνα πήρε τη μπάλα κάτω από τη μεσαία γραμμή και έκανε ένα εκπληκτικό σλάλομ.  Αφού πέρασε όλη την άμυνα της Μάιντς, σημείωσε ένα από τα πιο όμορφα γκολ μέχρι στιγμής στην Bundesliga.

Το άλλο τέρμα των νικητών το σημείωσε στο 56ο λεπτό ο Πόλτερ έπειτα από ασίστ του Ζόλερ

Τέλος να σημειωθεί πως ο Κώστας Σταφυλίδης 19 μετά πάτησε και πάλι χορτάρι, με τα χρώματα της Μπόχουμ. Πέρασε στον αγωνιστικό χώρο στο 71ο λεπτό του αγώνα.