overfm.gr | Διεθνή | Μπούργος – Μπαρτσελόνα 69-83: Καθάρισαν Σανλί και Γιοκουμπάιτις

Η Μπαρτσελόνα επέστρεψε στις νίκες στην ισπανική λίγκα επικραρώντας εκτός έδρας της Μπούργος με 83-69.

Μπούργος – Μπαρτσελόνα. Η ομάδα του Σάρας Γιασικεβίτσιους, μετά την ήττα της περασμένης εβδομάδας από την Βαλένθια, αν και δυσκολεύτηκε για τρία δεκάλεπτα έφυγε από την έδρα της Μπούργος με το ροζ φύλλο αγώνα. Οι γηπεδούχοι ήταν κοντά στο σκορ σε όλο το πρώτο μέρος και αντέδρασαν στην τρήτη περίοδο όταν η Μπαρτσελόνα πήρε διψήφιο προβάδισμα.

Ωστόσο, οι Καταλανοί ήταν εξαιρετικοί στο τέταρτο δεκάλεπτο και καθάρισαν το παιχνίδι. Κορυφαίοι της Μπαρτσελόνα ήταν οι Σανλί και Γιοκουμπάιτις. Ο πρώτος τελείωσε με 19 πόντους (6/6 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 1/2 βολές), 11 ριμπάουντ και 2 ασίστ. Παράλληλα, ο Λιθουανός είχε 18 πόντους με 7/10 δίποντα, 4/6 βολές και 3 τελικές πάσες.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 33-39, 55-59, 69-83