overfm.gr | Champions League | Μπεσίκτας – Άγιαξ 1-2: Διπλό χτύπημα Αλέ και ανατροπή

Ο Άγιαξ έκανε την ολική ανατροπή στο παιχνίδι με την Μπεσίκτας με τον Αλέ να σκοράρει δύο γκολ μέσα σε 15 λεπτά.

Μπεσίκτας – Άγιαξ 1-2: Διπλό χτύπημα Αλέ και ανατροπή. Σε ρόλο οδηγού είναι πλέον ο Άγιαξ στην αναμέτρηση με την Μπασίκτας. Ο «Άιαντας» παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ μετά από πέναλτι των γηπεδούχων, κατάφερε να κάνει την ολική ανατροπή με δύο γκολ του Αλέ μέσα σε 15 λεπτά, για την πέμπτη αγωνιστική του Τσάμπιονς Λιγκ.

Αρχικά, ο Ιβοριανός επιθετικός του Άγιαξ έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο 54′, με το μισό γκολ να ανήκει στον Μαρτίνεζ. Ο Αργεντίνος στόπερ με εξαιρετική κάθετη πάσα ξεκλείδωσε την άμυνα της Μπεσίκτας, με τον Αλέ να σκοράρει προ κενής εστίας. Μπεσίκτας – Άγιαξ 1-2: Διπλό χτύπημα Αλέ και ανατροπή

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο επιθετικός του Άγιαξ ξαναχτύπησε. Μετά από φάουλ του Τάντιτς, ξανά ο Μαρτίνεζ έπιασε ένα σουτ από το ύψος του πέναλτι με τον Αλέ να βάζει την προβολή στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1 του ¨Αγιαξ.