overfm.gr | Serie A | Μπενεβέντο-Λάτσιο 1-1: Υπόθεση ενός ημιΧρόνου

Ισόπαλες ήρθαν οι δύο ομάδες, σ’ ένα ματς που τα γκολ σημειώθηκαν όλα στο πρώτο ημίχρονο.

Ισόπαλες με 1-1 ήρθαν Μπενεβέντο και Λάτσιο, για τη 12η αγωνιστική της Serie A. Το ματς ήταν μοιρασμένο σε γενικές γραμμές, με τη γηπεδούχο να πατάει καλύτερα χωρίς όμως να καταφέρνει να κλέψει το τρίποντο.

Το σκορ άνοιξε ο Ιμόμπιλε στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης και ένα εξαιρετικό σουτ από την πάσα του Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, γράφοντας έτσι το 1-0. Η απάντηση της Μπενεβέντο ήρθε στο 45′, με τον Σκιαταρέλα να παίρνει το ριμπάουντ, να βρίσκει τον δρόμο του μέσα από τους αμυντικούς και να σκοράρει εύστοχα (1-1).

Στο φινάλε του ματς (90’+3) ο σκόρερ των γηπεδούχων αντίκρισε απευθείας κόκκινη κάρτα, λόγω επικίνδυνου παιξίματος.

Μπενεβέντο: Μοντιπό, Λετίτσια, Τουία (46’ Φουλον), Γκλικ, Μπάρμπα, Χετεμάι (81’ Νταμπό), Σκιαταρέλα, Ιονίτα, Ινσίνιε (61’ Ιμπρότα), Καπράρι (81’ Ντι Σέριο), Λαπαντούλα (71’ Φαλκέ)

Λάτσιο: Ρέινα, Ράντου (80’ Καϊσέδο), Χουντ, Μάρκι (59’ Γκαμπαρόν), Μάρουσιτς, Αλμπέρτο (80’ Περέιρα), Εσκαλάντε (80’ Κατάλντι), Μιλίνκοβιτς Σάβιτς, Λάτσαρι, Ιμόμπιλε, Κορέα