overfm.gr | Serie A | Μπενεβέντο-Γιουβέντους 1-1: «Γκέλα» χωρίς Ρονάλντο

Η Γιουβέντους δεν μπόρεσε να κερδίσει στο Μπενεβέντο.

Βαθμολογική απώλεια εκτός προγράμματος είχε η Γιουβέντους στο Μπενεβέντο κόντρα στην τοπική ομάδα, στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του ιταλικού Πρωταθλήματος.

Οι «μπιανκονέρι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 1-1 με την ομάδα του άλλοτε παίκτη τους, Πίπο Ινζάγκι και συνεχίζουν να δείχνουν ότι ο Κριστιάνο Ρονάλντο είναι απαραίτητος για τον σύλλογο, αφού ο Πορτογάλος έμεινε εκτός αποστολής από τον Αντρέα Πίρλο για λόγους ξεκούρασης.

Η Γιουβέντους άνοιξε το σκορ με τον εξαιρετικό φέτος Μοράτα στο 21ο λεπτό της αναμέτρησης, αλλά είδε τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με τον Ναπολιτάνο Λετίζια, ο οποίος αφιέρωσε το γκολ που πέτυχε στον Ντιέγκο Μαραντόνα.

Η Γιουβέντους απείλησε στο δεύτερο ημίχρονο με τους Μοράτα και Ντιμπάλα, ωστόσο δεν μπόρεσε να βρει το γκολ της νίκης και υποχρεώθηκε σε ακόμα μια ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα(έχει ήδη 5).

Πλέον, η Γιουβέντους έχει 17 βαθμούς σε 9 ματς και είναι στην πέμπτη θέση της βαθμολογίας, ενώ η Μπενεβέντο ανέβηκε στους 10 βαθμούς.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Μπενεβέντο (Ινζάγκι): Μοντιπό, Λετίζια, Καλντιρόλα(31’ Μάτζιο-60’ Ινσίνιε), Γκλικ, Μπάρμπα, Σιαταρέλα, Χετεμάι, Ιονίτα( 72’Τέλο), Καπράρι(72’ Τούια), Ιμπρότα, Λαπαντούλα(72’ Σάου)

Γιουβέντους (Πίρλο): Σέζνι, Κουαδράδο, Ντανίλο, Ντε Λιχτ, Φραμπότα, Ραμπιό, Ράμσεϊ(63’ Κουλουσέφσκι), Αρτούρ(62’ Μπεντανκούρ), Κιέζα(69’ Μπερναρντέσκι), Μοράτα, Ντιμπάλα