overfm.gr | Serie A | Μπενεβέντο 2-5 Ίντερ: «Πολυβόλο η Ίντερ» (vid)

Πολύ όμορφο ποδόσφαιρο παρουσίασε η ομάδα του Αντόνιο Κόντε, ενώ η παρουσία της Μπενεβέντο κρίνεται ως προβληματική.

Για ακόμη μία φορά η Ίντερ απέδειξε πώς βρίσκεται σε φοβερή αγωνιστική κατάσταση, συντρίβοντας με 2-5 την – ανήμπορη να αντισταθεί στις ορέξεις των “νερατζούρι” – Μπενεβέντο.

Το σκορ άνοιξε για τους φιλοξενούμενους στο 28ο δευτερόλεπτο ο Ρομέλου Λουκάκου ενώ την “σκυτάλη” πήρε στο 25′ ο Γκαλιαρντίνι για να γράψει το 0-2. Ο Λουκάκου, μόλις 3 λεπτά αργότερα έγραψε το 0-3, ενώ οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1-3 στο 34′ με τον Καπράρι, με τον Ασράφ Χακίμι να διαμορφώνει το σκορ του ημιχρόνου στο 1-4.

Στο δεύτερο μέρος, η ομάδα του Κόντε χαλάρωσε αρκετά σημειώνοντας μόλις ένα τέρμα με τον Μαρτίνεζ, ενώ η Μπενεβέντο βρήκε και δεύτερο γκολ, ξανά με τον Καπράρι στο 74′.

Η Ίντερ την επόμενη αγωνιστική φιλοξενείται από την Λάτσιο με την Μπενεβέντο να υποδέχεται την Μπολόνια, ευελπιστώντας σε ένα καλύτερο αποτέλεσμα αλλά και, κυρίως, σε μία καλύτερη εικόνα.