overfm.gr | Champions League | Champions League: Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έχασε από την Μπασακσεχίρ!

Στην πρώτη θέση στον όμιλό της παραμένει η αγγλική ομάδα.

Φοβερό παιχνίδι από την Μπασακσεχίρ που νίκησε με 2-1 την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην τρίτη αγωνιστική του Champions League. Υπεύθυνοι για το 1-0 της τουρκικής ομάδας δεν ήταν ούτε ένας ούτε δύο αλλά και οι 10 παίκτες του Σόλσκιερ. Στην πρώτη θέση στον όμιλό της παραμένει η αγγλική ομάδα.

Η Μπασακσεχίρ έβαλε και το δεύτερο γκολ στην Γιουνάιτεντ στο 40′ με τον Βίσκα, όμως δύο λεπτά πριν τα 45′ ο Μαρσιάλ μείωσε σε 2-1 για την ομάδα από το Μάντσεστερ.

Εξαιτίας λάθους του Μάτα στη μεσαία γραμμή ξεκίνησε το δεύτερο γκολ της τουρκικής ομάδας με τον Τούρουτς να κλέβει τη μπάλα και να κάνει το γύρισμα για να σκοράρει ο Βίσκα στο 40ο λεπτό της αναμέτρησης.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κατάφερε να μπει και πάλι στο παιχνίδι δύο λεπτά πριν τελειώσει το πρώτο ημίχρονο με σκόρερ τον Μαρσιάλ, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα με κεφαλιά μετά από σέντρα του Σο.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Μπασακσεχίρ (Οκάν Μπουρούκ): Γκιουνόκ, Σκρτελ, Επουρεάνου, Ράφαελ, Μπομπό, Αλεξιτς, Βίσκα, Καχβετσί (90′ Ποντσκ), Τουρούτς, Οζκάν, Μπα (79′ Γκούλμπρατσεν)

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Ολε Γκούναρ Σόλσκιερ): Χέντερσον, Μαγκουάιρ, Τουανζέμπε (46′ ΜακΤόμινεϊ), Γουάν-Μπισάκα (76′ Φοσού-Μενσά), Σο, Μάτις, Φαν ντε Μπέεκ (61′ Πογκμπά), Μπρούνο Φερνάντες, Μάτα (61′ Καβάνι), Μαρσιάλ, Ράσφορντ (76′ Γκρίνγουντ).