overfm.gr | Euroleague | Μπαρτζώκας: «Δεν παίξαμε καλά, αλλά συγχαρητήρια σε όλους, είναι μία μεγάλη νίκη»

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες της ομάδας του για το σπουδαίο διπλό στη Μαδρίτη (87-89).

Ο Ολυμπιακός πήρε σπουδαίο διπλό στη Μαδρίτη επί της Ρεάλ με σκορ 87-89. Ο Γιώργος Μπαρτζώκας έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για τη μεγάλη νίκη, αν και δεν ήταν ικανοποιημένος από το πως έπαιξε η ομάδα του.

Διαβάστε όσα είπε:

«Ήταν ένα πολύ ενδιαφέρον παιχνίδι όπως περίμεναν όλοι. Είχε υψηλό σκορ. Και οι δύο ομάδες έπαιξαν σκληρά για να πάρουν τη νίκη, αλλά στο τέλος λεπτομέρειες καθόρισαν τη νίκη. Είχαμε καλές φάσεις στην άμυνα στο τελευταίο λεπτό και φυσικά το σουτ του Σλούκα έκρινε το παιχνίδι.

Δεν παίξαμε καλά, ειδικά αμυντικά, ενώ δεν σουτάραμε και καλά από το τρίποντο. Πιστεύαμε όμως πως αν μπορούσαμε να μείνουμε κοντά στο σκορ θα είχαμε ευκαιρία να πάρουμε το παιχνίδι, όπως και κάναμε. Συγχαρητήρια στους παίκτες μας, είναι μεγάλη νίκη εκτός έδρας, αλλά πρέπει να την ξεχάσουμε άμεσα γιατί έχουμε ένα ακόμα απαιτητικό παιχνίδι».