overfm.gr | Bundesliga | Μπάγερν: Ντεμπούτο με γκολ για τον Ντε Λιχτ μετά από ενάμιση λεπτό συμμετοχής

Ιδανικό ντεμπούτο για τον Ματάις Ντε Λιχτ με την φανέλα της Μπάγερν καθώς σκόραρε ενάμιση λεπτό μετά την είσοδο του στο φιλικό με την DC United.

Πιο καλύτερο ντεμπούτο με την Μπάγερν δεν θα μπορούσε να φανταστεί. Ο Ματάις Ντε Λιχτ αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο στην φιλική αναμέτρηση με την DC United και μάλιστα κατάφερε να σκοράρει. Συγκεκριμένα το νέο μεταγραφικό απόκτημα των «Βαυαρών» πέρασε ως αλλαγή στο ματς με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου.

Σε εκτέλεση κόρνερ του Κίμιχ, ο Ολλανδός αμυντικός έπιασε την κεφαλιά και σκόραρε ενάμιση λεπτό μετά την έναρξη του δεύτερου μέρους και από την είσοδο του στο ματς κάνοντας το 4-0. Πραγματοποιώντας ταυτόχρονα το πιο ιδανικό ντεμπούτο έστω και σε ανεπίσημο παιχνίδι. Το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν 6-2.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας  στο Facebook στο Twitter στο Instagram στο Youtube στο TikTok.