overfm.gr | Bundesliga | Μπάγερν Μονάχου – Προσγείωση μετά την «πτήση» επί της Ζάλτσμπουργκ

Το μυαλό της Μπάγερν ήταν στην επτάρα επί τη Ζάλτσμπουργκ γι’ αυτό και έμεινε στο 1-1 με τη Χόφενχαϊμ για την 26η αγωνιστική της Bundesliga.

Το σώμα στο Ζίσνχαϊμ για το ματς με τη Χόφενχαϊμ, το μυαλό στην επτάρα επί της Ζάλτσμπουργκ. Οι Βαυαροί, άργησαν να μπουν στο ματς, κάτι που τους στοίχισε και έμειναν στο τελικό 1-1 με την ομάδα του Σεμπάστιαν Χένες.

Το πρώτο ημίχρονο μπορεί να χαρακτηριστεί ισορροπημένο. Οι γηπεδούχοι, πήραν «κεφάλι» στο σκορ με τον Κρίστοφ Μπάουμγκαρτνερ στο 32ο λεπτό. Στις καθυστερήσεις, ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι ισοφάρισε σε 1-1. Ο Πολωνός, έφτασε τα 17 γκολ εκτός έδρας φέτος και ισοφάρισε τους Γιούπ Χάινκες και Τίμο Βέρνερ.

Η Μπάγερν ανέβασε ρυθμό στο δεύτερο μέρος, απείλησε, χωρίς όμως να μετουσιώσει σε γκολ τις ευκαιρίες της. Ζωντανή η Χόφεχναϊμ στη μάχη για την τετράδα. Σε ισοβαθμία μαζί της είναι η Φράιμπουργκ, που νίκησε τη Βόλφσμπουργκ με 3-2. Στο +10 οι Βαυαροί από την Ντόρτμουντ. Βέβαια, οι Βεστφαλοί έχουν και δύο ματς λιγότερα.

Την επόμενη αγωνιστική, η Μπάγερν φιλοξενεί την Ουνιόν, ενώ η Χόφενχαϊμ ταξιδεύει στο Βερολίνο για το ματς με τη Χέρτα.

Για να μαθαίνετε πάντα πρώτοι την αθλητική επικαιρότητα, ακολουθήστε μας στη σελίδα μας στο Facebook, στο Twitter, στο Instagram, στο Youtube και στο TikTok.