overfm.gr | Bundesliga | Μπάγερν Μονάχου – Από την κόλαση στον παράδεισο [vid]

Η Μπάγερν μπορεί να είδε την Κολωνία να σκοράρει δις σε 136 δεύτερα, όμως γύρισε ένα παιχνίδι που έμοιαζε χαμένο.

Η Μπάγερν Μονάχου αν και είδε την Κολωνία να ισοφαρίζει μέσα σε δύο λεπτά εν τέλει κατάφερε να φύγει με το τρίποντο της νίκης χάρη στη βολίδα του Γκνάμπρι.

Από πολύ νωρίς η Μπάγερν προσπάθησε να βάλει δύσκολα στην Κολωνία, όμως τα σουτ του Μίλερ και του Σανέ δεν βρήκαν στόχο.

Την ίδια κατάληξη είχε και το ωραίο σουτ του Ζίλε στο 34ο λεπτό του αγώνα.

Από κει και πέρα οι Βαυαροί μπήκαν στο δεύτερο μέρος με άλλη ψυχολογία και κατάφεραν να προηγηθούν με τον Λεβαντόφσκι στο 50ο λεπτό, έπειτα από πάσα του Μουσιάλα.

Οκτώ λεπτά αργότερα, η παράδοση που έχει ο Γκνάμπρι να σκοράρει απέναντι στην Κολωνία διατηρήθηκε και με ωραία προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 2-0.

Ισοφάριση σε δύο λεπτά

Η Κολωνία δεν ήθελε να πέσει αμαχητί και το απέδειξε περίτρανα αυτό. Μέσα σε δύο λεπτά πήγε από την κόλαση στον παράδεισο, αφού κατάφερε να φέρει στα ίσια το παιχνίδι, διαμορφώνοντας το 2-2.