overfm.gr | Bundesliga | Μπάγερν Μονάχου: Αγνοεί τη νίκη στα τρία τελευταία φιλικά

Η Μπάγερν Μονάχου έχει ήδη ξεκινήσει την προετοιμασία της για τη νέα σεζόν και αυτή την περίοδο δίνει φιλικά, προκειμένου να δέσει ακόμα περισσότερο η ομάδα.

Η ομάδα της Βαυαρίας αγνοεί τη νίκη στα τελευταία τρία φιλικά, αφού ηττήθηκε και από την Γκλάντμπαχ με 2-0 και πλέον έχει 0/3 μετά την ήττα από την Κολωνία με 3-2 και την ισοπαλία 2-2 με τον Άγιαξ.

Η Μπορούσια άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό του αγώνα με τον Αυστριακό Χάνες Βολφ, ενώ 17 λεπτά αργότερα (στο 76′) έκανε το 2-0 με τον Μίκαελ Βέντσελ.

Το ερχόμενο Σάββατο (31/07) η ομάδα του Τζούλιαν Νάγκελσμαν θα δώσει ένα ακόμα φιλικό με τη Νάπολι, ενώ στις 6 Αυγούστου θα παίξει με τη Βρέμη για το κύπελλο Γερμανίας